У Брошнів-Осаді відбулось засідання виконавчого комітету селищної ради

Суспільство

Під головуванням Тараса Манорика 13 березня відбулось засідання виконавчого комітету селищної ради. Ключовим питанням було затвердження тарифів на послуги КП «ЖЕК».


Пише Голос-Інфо з посиланням на Брошнів-Осадська ТГ


А з того часу, як знаємо, неодноразово зростали ціни на пально-мастильні матеріали, електроенергію, зрештою, і рівень мінімальної зарплати. Тому це питання стало, як кажуть, давно на часі.


 Отож, після того, як КП «ЖЕК» та профільний відділ селищної ради провели розрахунки економічно обгрунтованої вартості послуг і вийшли на новий рівень, на розгляд виконавчого комітету було запропоновано прийняти такі ціни на послуги:
– вивезення та очищення рідких нечистот (за 1 годину) – 1203,88 грн;
– викачка, вивезення та очищення рідких нечистот (за 1 м кубічний) – 279,97 грн;
– робота екскаватора «БОРЕКС» (за 1 годину) – 1093,24 грн;
-робота міні-трактора «Lovol-TE-244» (за 1 годину) – 424,54 грн;
– робота трактора «БЕЛАРУС»1025.2 ( за 1 годину) – 1246,68 грн;
 -послуги з благоустрою (за 1 годину) – 155,58 грн;
– послуги по обрізанню, розробці і захороненні гілок дерев (за 1 годину) – 585,82 грн;
 -послуги косіння трави косаркою STIHL (за 1 годину) – 319,44 грн;
 -послуга з прибирання службових приміщень (за 1 годину) – 114,92 грн;
 -послуги по опломбуванню засобів обліку води для населення (за 1 штуку) – 120,0 грн;
 -послуги по опломбуванню засобів обліку води для підприємств, підприємців та бюджетних установ (за 1 штуку) – 309,54 грн.
 Слід наголосити, що після обговорення вказані тарифи були затверджені. Проте мова йшла й про інші дотичні питання.


 Зокрема, член виконкому Марія Василівна Процик звернула увагу на те, що настав час підвищити й тарифи на водопостачання і водовідведення. Бо, за її словами, такої вартості, як 4,50 та 5,00 грн за кубометр, яке сплачує нині населення Брошнева-Осади, нема, напевно, вже ніде. У той же час, вважає Марія Василівна, комунальники також повинні мати гідну зарплату, а тарифи – це ті ж кошти, які наповнюють бюджет КП «ЖЕК».


 В основному виконком погоджувався з такою думкою, однак Тарас Манорик висловив іншу позицію. Голова громади вважає, що наразі підвищення тарифів на послуги з водопостачання і водовідведення – не на часі. Бо в країні триває війна, товари і послуги значно подорожчали, відповідно доходи населення значно знизились. Тому Тарас Степанович запевнив, що різниця в тарифах поки що буде дофінансована з місцевого бюджету. Проте, доходи місцевого бюджету також значно зменшились і, якщо, тенденція продовжиться надалі, то переглядати тарифи на воду і водовідведення все ж таки будуть.


 При цьому навів такий приклад: тільки насоси водонапірних веж, які закачують воду у ємності і подають її людям, витрачають електроенергії приблизно на 30 тисяч гривень за місяць!


 Після цього виконком розглянув заяви громадян про надання особі, яка проживає в с. Раків, статусу жителя гірського населеного пункту; надав дозвіл на газифікацію житлового будинку у Брошневі-Осаді; вніс зміни до складу комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (зникли безвісти), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь у Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення; надав статус дитині, позбавленій батьківського піклування.


 У «Різному» здебільшого порушувались питання, що стосуються вуличного освітлення, зокрема ремонту обриву ліній електропостачання та заміни ламп.
+8
All reactions:

15Переглядів: 417
banner