У Бурштині провели дні духовної віднови для медичних працівників

Суспільство

Впродовж 3 та 4 квітня, у медичних установах міста Бурштин, що на Івано-Франківщині, відбувалися Великопосні реколекції. Їх провів о. Ярослав Рохман, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Даний захід відбувався на запрошення місцевого медичного капелана отця Юрія Будзовича.


Пише Голос-Інфо з посиланням Івано-Франківську Архієпархію УГКЦ


За словами отця-реколектанта, перший день розпочався зі спільної Божественної Літургії. На ній були присутні медичні працівники закладу, а також пацієнти. Одразу після моління священнослужитель виголосив першу науку, у якій роздумував про способи та форми приймання страждання та хвороби у житті людини.

«Дехто може сприймати хворобу як покарання від Бога, що не відповідає дійсності. Часто недуга може прийматися як фатум чи присуд долі, що також неправдиво», — розповідає о. Ярослав.

«І тільки знаючи, які є форми чи можливості сприймання хвороби, медичний працівник може краще допомогти своєму пацієнту, навіть приймати певне лікування і позбуватися недуги», — додав священнослужитель.

Опісля вступної науки медичний капелан зустрівся із працівниками медзакладу. У цьому часі о. Ярослав говорив про гуманізацію медицини. Він розповідав, що про процес лікування говорить Святе Письмо. Під час цієї науки присутні обговорили й питання евтаназії та цінності людського життя. Душпастир також наголосив, що завжди у центрі роботи лікаря має бути людина, як особа, яка потребує допомоги.


На завершення першого дня реколекцій всі присутні мали можливість єднатися у часі Хресної дороги. Опісля неї священник виголосив другу науку, роздумуючи про духовний шлях кожного християнина, особливо у часі великого посту.

«Бо це наш постійний рух вперед, це бачення та цілі нашого життя. А ще бачення себе як духовної єдності, бо у людини є душа та тіло, і ми цього не можемо розділяти», — зазначає о. Ярослав.

Наступного дня, у вівторок, до медзакладу завітав о. Петро Витвицький, який є медичним капеланом у Міській лікарні №1, що у Івано-Франківську. У час Божественної Літургії він виголосив науку про молитву. Він роздумував про те, якою вона має бути, говорив про молитву Оптинських старців й про те, що маємо зі спокоєм прийняти все, що принесе нам сьогоднішній день.


На завершення днів духовної віднови у медичному закладі відбулося Таїнство Соборування, на якому були присутні 7 душпастирів, які уділили Таїнство Єлеопомазання всім присутнім.


Що цікаво, у часі реколекцій у медичному закладі були виставлені мощі та ікони св. влкмч. і цілителя Пантелеймона, до яких могли приступити всі вірні. Було також відслужено акафісти до св. влкмч. і цілителя Пантелеймона.Переглядів: 470
banner