У Центрі спадщини на Прикарпатті презентували інноваційний проєкт (ФОТО)

Події, Суспільство

В Центрі спадщини Вигодської вузькоколійки відкрили новий інтерактивний експонат — дерев’яний пліт, який дозволить кожному відвідувачу відчути себе учасником лісосплаву.


Інформує Вигодська селищна рада, повідомляє Голос-Інфо.


Інноваційний експонат реалізовано у рамках проекту «Бокораш. Відродження традиційної історії лісосплаву» за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України і тривав з 22 липня по 15 листопада 2021 року.


Метою програми є збереження культурної спадщини регіону, підвищення його туристичної привабливості.
“Нова секція «Бокораш», уже запущена у тестовому режимі, затримує індивідуальних відвідувачів у Центрі щонайменше на 20 хвилин, а групам до 10 осіб збільшує час перебування майже на годину, адже кожен хоче зробити унікальну світлину у одязі бокораша на справжньому плоті й на майже справжній річці – саме так виглядає вдало підсвітлена фотоінсталяція бурхливої карпатської ріки. Стенд дозволяє гостям вивчити мінмум 20 старовинних бойківських слів-професійних та ужиткових термінів, що от-от відійшли б у небуття. Це чудовий результат, адже це – гарантія нових емоцій, збільшення часу перебування гостей у Вигоді і, зрештою, нові й нові відвідувачі. Дуже цінним є той факт, що мешканці громади невимовно тішаться новій атракції і ще більше пишаються своїм індустріальним спадком. Головне, що горять очі у дітей – більшість з них навіть не здогадувалися про цю віху в історії Вигоди і Карпатського лісового промислу, а відпер на власному досвіді відчули цінність та значення лісосплаву”, — йдеться у повідомленні.