У ці забобони стосовно краси не варто вірити

Територія успіху

Не у всі забобони стосовно краси треба вірити.

Сфера краси може похизуватися рекордною кількістю прикмет. Чи є в них частка правди — розбираємося у нашому матеріалі.

Різні прикмети та забобони переслідують суспільство ще здавна і зустрічаються у найрізноманітніших сферах життя — навіть у тій, що стосується краси та догляду за собою. Хтось вірить в них, а хтось зберігає скептичний настрій. Але хоча б одноразово у житті ви точно ставили собі питання: а наскільки це є правдою? І звідки взагалі пішла ця прикмета? Давайте розберемося у найпоширеніших б’юті-забобонах і перевіримо їх на міцність.

“Завдяки капусті ростуть груди”

Якщо заглибитися в історію цієї б’юті-прикмети, можна дізнатися, що у давнину через відсутність ліків люди лікувалися різними рослинами і травами, у тому числі капустою. Вона використовувалася для профілактики різних захворювань грудей. У капусті міститься фолієва кислота, яка дійсно сприяє росту клітин, але її концентрація не настільки велика, щоб завдяки її регулярному вживанню груди збільшилися на розмір або два. Вітаміни, що містяться у капусті, допоможуть підтримати нормальний стан гормонального фону і поліпшити стан шкіри, але груди, на жаль, вони вам не збільшать.

“Потрібно стригти волосся тільки на зростаючий місяць”

Стрижки за місячним календарем практикувалися ще у давнину. Тоді люди вважали, що якщо стригтися на молодика, можна втратити роки життя, і намагалися стригтися виключно на зростаючий місяць. У Стародавній Русі були дні, у які стригтися було категорично заборонено. Чоловікам не можна було стригтися у середу і п’ятницю, а дівчатам — у вівторок і четвер. Проте медицина стверджує, що факторами, які дійсно впливають на ріст волосся, є генетика, вік, стан здоров’я і тип волосся, і місяць до цього списку точно не належить.

“Не можна мити голову перед іспитом або іншою важливою подією”

Багато людей говорять, що якщо помити голову перед іспитом, усі знання “вимиються”. Так само говорять і про зйомки: нібито якщо помити голову перед ними, обов’язково піде дощ. Психологи вважають, що перед важливими співбесідами або іспитами людина відчуває сильне хвилювання і напругу, і тут легко спрацьовує самонавіювання: якщо ви вірите у прикмету, краще дотримуйтесь її, адже таким чином ви підсвідомо програмуєте себе на успіх.

“Якщо вичавлювати прищі на носогубному трикутнику, можна померти”

Є також безліч прикмет про прищі, починаючи з милих і наївних (наприклад, прищ на кінчику носа — це означає, що у вас хтось закохався) і закінчуючи тим, що якщо вичавлювати прищі на носогубному трикутнику, то можна померти. Правда, в останньої прикмети існує непряме наукове обґрунтування, адже самостійне вичавлювання прищів в цілому небезпечне. Такою маніпуляцією можна занести бруд або бактерії у відкриту рану, що у гіршому випадку може призвести до зараження крові.

Якщо говорити про зону носогубного трикутника, то через особливі анатомічні характеристики вичавлювання прищів у цій зоні може призвести до тромбозу і навіть менінгіту. Під час запалення судини розширюються, щоб збільшити приплив крові до хворого місця і спрямувати туди більше лейкоцитів. Під час вичавлювання прища ми додатково порушуємо стінки прилеглих капілярів, підштовхуючи тим самим інфекцію вперед.

“У повний місяць не можна стригтися у незнайомого майстра”

Це марновірство також прийшло до нас з давнини. Астрологи стверджують, що у повний місяць людина переходить “у владу місяця”, стаючи більш дратівливою і тривожною, тому краще йти до перевіреного майстра, щоб звести можливі непорозуміння і конфлікти нанівець. Правда, якщо ви вірите у астрологію, підібрати час для стрижки у потрібного майстра буде досить важкою справою: надто вже багато зірок і планет повинні збігтися, щоб усе вийшло.

ДжерелоПереглядів: 196
banner