У Долині обговорили земельну реформу та створення фермерських господарств

Суспільство

У Долинській міській об’єднаній територіальній громаді для жителів та підприємців громади відбувся навчально-консультаційний семінар з питань державної підтримки агропромислового комплексу у 2020 році, впровадження земельної реформи, створення сімейних фермерських господарств та формування Державного аграрного реєстру.


Участь в заході взяли начальник відділу виробництва та переробки продукції тваринництва департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Уляна Сергенюк, голова Долинської міської ради об’єднаної територіальної громади Володимир Гаразд, начальник юридичного управління головного управління Держгеокадастру в області Тарас Воловець, жителі та підприємці сіл, які входять до об’єднаної громади.

Присутнім детально роз’яснили напрями та механізми отримання державної підтримки у галузі тваринництва, рослинництва, садівництва, для розвитку фермерських господарств, зокрема сімейних, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, компенсації відсоткових ставок за залученими кредитами, наданими дорадчими послугами тощо, які затверджено відповідними урядовими постановами.

Уляна Сергенюк, зокрема, наголосила на важливості формування державного аграрного реєстру, оскільки, за його допомогою  планується надавати фермерським господарствам різноманітні державні сервіси, спростити їх доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій.

Також обговорено основні аспекти Закону України № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який з 1 липня 2021 року має відкрити ринок землі в Україні.

Учасників семінару проінформували про те, що громадяни України зможуть купувати землю сільськогосподарського призначення з 1 липня          2021 року. У 2024 році набувати право власності зможуть юридичні особи, засновниками або кінцевими бенефіціарами яких є українці. Покупці землі не можуть мати бізнес, зареєстрований закордоном або у офшорних компаніях.

Важливим питанням, яке було розглянуто, – створення та діяльність сімейних фермерських господарств, без набуття статусу юридичної особи. Присутнім наведено чинну нормативно-правову базу щодо функціонування сімейних фермерських господарств, а також, покроковий шлях їх створення.

Така навчально-просвітницька робота продовжуватиметься і в інших об’єднаних громадах Івано-Франківщини.



Переглядів: 197
banner