Франківські активісти вимагають експертної оцінки щодо реконструкції “Дністра” (ФОТО)

Суспільство

Сьогодні, 14 квітня, в Івано-Франківську відбулася громадська пресконференція з приводу умов звільнення колонади “Дністра”.


Під час неї обговорили вимоги щодо готелю, пише Голос-Інфо.

Павло Валько засновник ГО “Кам’яниця Австрія” розповів, що дане будівництво спричинило шкоду будинку, в якому проживають франківці:

“Ми бачимо зараз хтось каже, що готель красивий, хтось каже не красивий. Але архітектори самі заплутатися вже, що вони робили. У нас розумний будинок і доглянуті квартири. Але дії власників готелю щодо реконструкції нанесли шкоди будинку, який є пам’яткою”.

Мешканці вимагають створити відповідну експертну комісію, яка оцінить якої шкоди завдало це будинку.

“У підвалі є незрозумілі комунікації, які постійно течуть, порушена геометрія даху, водостічні системи. Варто дослідити хто в цьому винен: історія, час чи реставратори”.

Також Павло розповів, що через будівництво постраждав один франківець:

“Був факт отруєння мешканця будинку. Його знайшли у ванній без свідомості. Є відповідний документ. Ми просимо владу посприяти, щоб була експертна оцінка, щоб визначити шкоду завданої нашому будинку”.

Він вкотре наголосив, що має бути незалежна експертна оцінка і вони вимагають оприлюднення документів усіх проведених робіт.

Активіст Віталій Пасенюк  поділився своєю думкою щодо протестів у місті:

“Ми бачимо, що за десятки років у Франківську через бездіяльність влади і відсутність механізму контролю руйнується багато пам’яток архітектури. У нас було декілька акцій по відстоянню пам’яток, але навколо колонади було найбільше людей. Так сталося, що вона зібрала і старше покоління, і молодше. Я дуже радий, що ці мітинги відбулись. Раніше попереджали, що через дії Мирослава Бойка будуть величезні втрати як у нього, так і в міста. Нікому не потрібні акції протесту. Ми його попереджали: “Відступіться зараз”. Але він не відступив ні після першої акції, ні після другої, а зараз відступив. Тепер ми слідкуємо за ними, бо, як бачимо, їхні слова часто розходяться з дійсністю. Ми контролюємо їхні дії і сповнені оптимізму, обережного й тихого”.

Він також зауважив, що в цій ситуації не обійтися без експертів:

“Щоб наша маленька перемога не закінчилась внутрішньою радістю, експерти мають переглянути цю ситуацію. Пропонуємо їм вивчити попередній досвід, створити організацію, яка буде ще в зародку душити подібні конфлікти. Має бути така інституція, яка вирішуватиме подібні проблеми”.

Володимир Гайдар директор КП “Простір інноваційних креацій “Палац” зауважив, що питання “Дністра” зараз є важливим, оскільки воно стосується історії:

“Є три сторони, які мають працювати спільно: громадськість, яка виявляє певні проблеми, фахівці, які знають, як привести це до ладу і влада. Це три основні елементи. Очевидно, що ті питання, які піднімаються зсередини — важливі. А це питання є надважливе, тут зачеплена суто наша українська історія”.

Він розповів, що місцеві архітектори перестали працювати над готелем, коли зрозуміли, що проєкт порушує закон:

“У таких питаннях має бути загальнодержавний підхід, а якщо нема, то хоча б міський. На жаль, ми не були активні, коли треба було бити в дзвони. Але франківські архітектури відмовились співпрацювати з цим готельєром, тож фактично взялися фахівці з іншого міста”.

Також Володимир зазначив, що зараз повернути попередній стан пам’ятці важко:

“Пам’ятка історичної спадщини належить громаді. Якщо будівництво  з порушенням, перша вимога зупинити будову, друга — повернути її до попереднього стану. Але тут повернути ту фактуру, яка була, майже нереально”.


Нагадаємо: у Франківську вийшли на протест проти реконструкції готелю «Дністер».


У готелі “Дністер” демонтують склопакети.



Переглядів: 237
banner