У Франківську хочуть перейменувати дві вулиці

Суспільство

Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Ярослав Коретчук написав листа голові Івано-Франківської міської ОТГ Руслану Марцінківу з проханням перейменувати вулицю.


Йдеться про необхідність перейменування вулиць Богунська та Островського, інформує Фіртка.

“Богунська не від прізвища полковника часів Хмельницького Івана Богуна, а на честь Богунського полку Червоної Армії під командуванням Щорса, який протягом 1918 – 1920 рр. воював проти армії УНР. А от Островського названа на честь Миколи Островського – радянського військового та партійного діяча українського походження, письменника; учасника встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом, який служив у бригаді Котовського, 1-й кінній армії та Частинах особливого призначення Червоної армії (ЧОН), співробітник Ізяславської ЧК (1919—1921), секретар райкому комсомолу в Берездові та Ізяславі, секретар окружкому комсомолу в Шепетівці (1924); бригадний комісар Політуправління Червоної армії (1936)”, – йдеться у дописі.

Як письменник він відомий своїми романами «Як гартувалася криця» та «Народжені бурею», які критикують за антиукраїнське зображення борців за незалежність України під час радянсько-української війни 1917—1921 років.

Міський голова ідею схвалив.

“Змінюємо”, – відреагував Марцінків.Переглядів: 157
banner