У Франківську майже 20 % містян перейшли на індивідуальне опалення

Суспільство

17 багатоквартирних будинків Івано-Франківська від’єдналися від централізованого опалення впродовж цього року. Ще 93 отримали дозволи, але мешканці не встигли зробити документацію до початку опалювального сезону.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Суспільне.

За словами директора міського департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака, 732 франківські будинки залишаються з централізованим опаленням. 555 з них обслуговує ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго”, ще 177 – “Станіславська теплоенергетична компанія”(СТЕК).

Жителі будинку № 3 на вулиці Вагилевича отримували тепло від СТЕКу. Процес відключення розпочали в лютому. Від’єднали будинок від централізованого опалення 30 червня.

За словами мешканки будинку Ольги Шустикевич, на зборах таке рішення підтримали близько 80 % людей.

“Тарифи були просто неймовірно високі. Наприкрад, січнева оплата у двокімнатній квартирі – тільки опалення без гарячої води – близько двох тисяч 700 гривень на місяць”, – розповідає Ольга Шустикевич.

За її розрахунками, в сильні морози вона використовуватиме близько 100 кубів газу. Навіть, якщо паливо подорожчає, в платіжці буде близько тисячі гривень.

Сьогодні, каже, справа гальмується через карантин. Виконком швидко підписав папери. У СТЕКу також не затримували технічну документацію на відключення. А от на гідравлічний розрахунок від “Івано-Франківськгазу” чекали три місяці. При всіх перевагах індивідуального опалення, встановити його – недешеве задоволення.

“Нам довелося заплатити за геодезію – це доволі дорого – 12 тисяч. Гідравлічний розрахунок і технічні умови – 17 тисяч. Скільки буде коштувати проєктно-технічна документація на заміну стояків, я ще не знаю. Цей кошторис мають нам надати. Потім кожна квартира має зробити свій власний проєкт. Це теж коштує 2 500 гривень”, – розповідає Ольга Шустикевич.

Директор з капітального будівництва АТ “Івано-Франківськгаз” Олександр Мандрик пояснює, що люди довго чекають, якщо неправильно подають документи. З початку року підприємство мало 65 заявок на виготовлення технічних умов. В місті працює 15 бригад, які справляються з навантаженнями.

“Технічні умови виготовляють 14 днів згідно із законодавством. На сьогодні з тих 65 заявок повністю виконано всі умови. Три місяці люди чекають у зв’язку з тим, що не додали документи, які потрібно”, – каже Олександр Мандрик.

Зміни до закону про житлово-комунальні послуги, які спростили умови отримання дозволу на підключення індивідуального опалення, вступили в дію минулого року.

За словами директора міського департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака, відтепер для від’єдння будинку необхідно лише 75 % згодних на це жителів.

З початку року до міжвідомчої комісії за дозволами звернулися мешканці 110-ти будинків. Окрема квартира може отримати дозвіл, якщо в будинку вже відключено 50 % помешкань. В Івано-Франківську станом на сьогодні є 78 таких будинків.

“Був період, коли можна було від’єднатися, коли це не було врегульоване законом. Кількість абонентів централізованого опалення в 2000-му році становила 47 тисяч 433 людей, зараз – 38 тисяч 986. Тобто, фактично дев’ять тисяч на автономному опаленні”, – каже Михайло Смушак.

Спрощені правила та відсутність єдиної стратегії відключень створює проблеми для теплопостачальників. Наприклад, в обслуговуванні котельні на вулиці Тролейбусна може залишитися лише 12 житлових будинків з 42-х.

За словами т.в.о. головного інженера “Івано-Франківськтеплокомуненерго” Михайла Кобилянського, 30 будинків, яким підприємство подає тепло, отримали дозволи на індивідуальне. Два з них вже від’єднанні від централізованого теплопостачання.

“Чим більше ми будемо відключати споживачів, тим більші будуть затрати на газ, на тріску, на всі інші паливно-енергетичні матеріали. Споживачів менше, а мережа лишилася та сама, відповідно, електроенергії споживається стільки ж”, – розповідає Михайло Кобилянський.

За словами заступника директора з розрахунків і реалізації “Івано-Франківськтеплокомуненерго” Ігоря Угриновського, цьогоріч підприємство не постачатиме тепло ще у 47 будинків та близько 40 квартир.

“В мікрорайоні від однієї котельні, крім будинків, опалюється, наприклад, школа, садочок. Якщо в мікрорайоні від’єдналася більша частина споживачів, то виникає проблема з опаленням об’єктів соціальної інфраструктури”, – розповідає Ігор Угриновський.

За його словами, офіційно на сьогодні єдиної стратегії щодо від’єднань немає, як немає й чіткого алгоритму на той випадок, якщо школи з лікарнями лишаться єдиними споживачами тепла від котелень. Але вирішення проблем шукають.



Переглядів: 337
banner