У Франківську обговорили питання посівів озимих культур та компенсації втрат сільгосптоваровиробників

Суспільство
Під головуванням заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького у середу відбулася чергова селекторна нарада з питання загибелі у поточному році посівів озимих культур та компенсації втрат сільгосптоваровиробників під час проведення комплексу весняно-польових робіт у 2020 році.

У її роботі взяли участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Марія Савка, виконуючий обов’язки директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Степан Вінтонович та керівники відділів структурного підрозділу.

За словами Марії Савки, озимий клин під урожай поточного року в області посіяно на площі 94 тис. га, що на рівні попереднього року. Погодні умови були сприятливими для більшості озимих, хоча вологи у ґрунті було значно менше за середні багаторічні показники. Однак опади, які мали місце на території області, пом’якшували агрометеорологічні умови, проте, їхня кількість була недостатньою, щоб позбавити посіви дефіциту вологи, який посилювався. Лише відносно прохолодна погода на короткий час стримувала випаровування вологи. Зберігалися стресові умови для розвитку рослин через великі коливання температури повітря (від -1-6°С вночі до +17-25°С вдень). Внаслідок цього, швидких змін у фазовому розвитку сільськогосподарських культур не відбувалося.

Крім того, начальник відділу виробництва та переробки продукції рослинництва, садівництва Дмитро Гофмейстер повідомив, що уся озимина в області знаходиться в доброму та задовільному стані, аграрії продовжують посівну кампанію.

Під час відеоконференції також розглядалися питання загибелі посівів озимих культур та механізми компенсації зазнаних втрат сільгосптоваровиробникам.Переглядів: 161
banner