У Франківську обговорили стратегію розвитку освіти в області (ФОТО)

Суспільство
Сьогодні під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Дмитра Романюка за участі начальника департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктора Кімаковича відбулася нарада із представниками прикарпатських вищих навчальних закладів щодо формування стратегії розвитку освіти області як складової Стратегії розвитку Івано-Франківщини на 2021-2027 роки.

«Питання формування і розробки Стратегії розвитку Івано-Франківщини на 2021-2027 роки є одним із пріоритетів керівництва обласної державної адміністрації. І наша ціль – розробити стратегічний документ, який буде не просто документом, виконаним на вимогу нормативно-правових актів. Ми хочемо побачити стратегію дієвою, яка буде враховувати інтереси усіх стейкхолдерів, створювати точки зростання для області. В процесі аналізу і пошуку сильних сторін ми хочемо знайти інструментарій, який даватиме максимальний ефект для розвитку області», – зазначив Дмитро Романюк, повідомляють в Івано-Франківській ОДА.

На переконання Віктора Кімаковича в освітній галузі вища освіта є тим локомотивом, який буде рухати стратегічний розвиток області.

«Вищі навчальні заклади є одними із найбільших платників податків у міста та, відповідно, області. У стратегічному плані ми бачимо розвиток ВНЗ у двох секторах. Перший – це наукова база: залучення науковців, створення патентів, простору, де будуть розвиватися стартапи, тобто те, що може рухати нашу область вперед, точкою зростання. Другий – це виконання прямого завдання ВНЗ, а саме: підготовка студентів, збільшення їх кількості, у цей непростий час збереження кількості фахівців, в тому числі й залучення іноземних студентів», – окреслив своє бачення пріоритетів очільник департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА.

Під час зустрічі учасники обмінювалися думками, озвучували напрацювання, проблематику, висловлювали пропозиції щодо підвищення ефективності роботи у розвитку системи освіти області.

Домовилися, що у вищих навчальних закладах будуть створені робочі групи, які напрацюють пропозиції та визначать ключові напрямки розвитку. Найоптимальніші та найперспективніші будуть відібрані для Стратегії розвитку Івано-Франківщини на 2021-2027 роки.Переглядів: 185