У Франківську обговорили твори номінантів премії імені В. Стефаника

Суспільство

Сьогодні, 6 квітня, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук відбулося перше засідання комісії з призначення обласної премії імені Василя Стефаника в галузі літератури у 2021 році.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОДА.

Члени комісії – відомі на Прикарпатті письменники,  науковці, журналісти – розглянули  творчі роботи, запропоновані на здобуття найвищої  обласної  літературної  відзнаки.

Цьогоріч  шість авторів  подали на конкурс свої  роботи у  номінаціях «Поезія» та «Документальна і науково-критична література (естетика, літературознавство, мистецтвознавство, українознавство, художня публіцистика, критика, мемуаристика)».

У номінаціях «Проза» та  «Твори або роботи, що популяризують творчість В. Стефаника і написані письменниками, котрі проживають за межами області» не було  подано жодної пропозиції.

Під час І та ІІ туру голосувань члени комісії детально обговорили  конкурсні пропозиції претендентів на обласну премію та за результатами таємного голосування ухвалили рішення до  ІІІ  туру  конкурсу  допустити наступні творчі роботи.

У номінації «Поезія»:

  • Богдан Томенчук – з книгою  «Переступний день»;
  • Василь Мойсишин – «Матерія»;
  • Віра Багірова  – «Живий Всесвіт» та «Славення»;
  • Віра Багірова  – «Церковна абетка»;
  • Наталя Данилюк – «Непроминальне».

У номінації «Документальна і науково-критична література (естетика, літературознавство, мистецтвознавство, українознавство, художня  публіцистика, критика, мемуаристика)»:

  •  Ігор Любчик– «Лемківські долі: трагізм і пам’ять поколінь»;
  • Іван Монолатій – «Від Донецька до Перемишля. Як сучасна література «памятає» українські міста».

Оскільки у номінації «Проза» не було пропозицій, то члени комісії одноголосно ухвалили рішення про перенесення роботи І. Монолатія «Від Донецька до Перемишля. Як сучасна література «пам’ятає» українські міста» в  цю номінацію.

Наступний, ІІІ тур  голосування відбудеться 14 квітня.Переглядів: 218
banner