У Франківську перейменують 30 навчальних закладів (ВІДЕО)

Події, Суспільство

 

Нові назви отримали 30 навчальних закладів у Івано-Франківську. Загальноосвітні школи перейменують в ліцеї, гімназії або ж початкові школи.

Про це кореспондентам Суспільного повідомила заступниця департаменту освіти та науки Наталія Микула, пише Голос-Інфо.

За її словами, перейменовані освітні заклади функціонуватимуть за новими статутами.

Навчально-виховний комплекс “Школа-гімназія №3” перейменують на Ліцей №20. Директор закладу Дмитро Скиданчук говорить, що вже реєстрував зміну назви та новий статут. Каже, поки в навчальному процесі ліцею нічого не зміниться, адже обрали нову освітню програму ще до перейменування.

“Ми й так змінили класи. У нас з 5 класу, відповідно до освітньої програми, вивчають дві іноземні мови. Тобто, ми вже взяли інший напрямок – гуманітарного спрямування. Є рекомендаційний лист Міністерства освіти, що в спеціалізованих закладах, як наш, залишаються ті привілеї, котрі ми мали до цього часу”, – сказав Дмитро Скиданчук.

Перейменувати освітні заклади міська влада повинна до 2022 року. Заступниця директора департаменту освіти та науки Наталія Микула розповідає, що вирішили розпочати цей процес саме зараз, через зміни до Бюджетного кодексу України, які ухвалили в листопаді минулого року. Там йдеться про те, що фінансування отримають початкові школи, гімназії та ліцеї, а не загальноосвітні школи.

Перейменовані навчальні заклади ухвалили новий статут відповідно до вимог нового закону “Про середню загальну освіту”. Його ухвалила Верховна Рада у січні цього року.

“Дуже багато повноважень, до прийняття закону, покладали на департамент освіти. Наприклад, затвердження навчальних планів. Тепер, маючи статут і враховуючи нові закони, заклад освіти, директор є роботодавцем. Він приймає на роботу вчителів. Відповідно проходить атестація, отримання кваліфікацій, вибрання освітніх програм, якщо дитина обрала якусь іншу форму навчання”, – додала Наталія Микула.

Авторка: Діана Коржук


Переглядів: 171
banner