У Франківську перевірили міські пункти обігріву

Суспільство

За різними статистичними даними в Україні нараховується близько 20 тис. осіб без визначеного місця проживання.

Безхатьки перебувають на вулицях не з своєї волі, а думка про те, що всі вони алкоголіки і кримінальні елементи, не більше як стереотип. Дуже часто особи без визначеного місця проживання – це люди, котрі стали жертвами аферистів, втратили житло чи роботу або пережили смерть родичів. Тому так чи інакше, всі вони опинилися в складній життєвій ситуації і потребують допомоги.

Найбільш важкий час для людей, які живуть на вулицях – зима.

В цьому 2019 році осінь виявилася аномально тяжкою і синоптики прогнозують зиму з різкими перепадами морозів. Не дивлячись на це влада міста уже зараз почала підготовку до запуску пунктів обігріву для безхатьків. Зокрема, міським головою міста Івано-Франківська видано розпорядження від 10.10.2019 року № 431-р «Про створення стаціонарних та денних пунктів обігріву на території міста».

19.11.2019 року проведено комісійне обстеження стану готовності міських пунктів обігріву до прийому відвідувачів. Комісією оглянуто 5 денних пунктів обігріву відкритих на базі комунального некомерційного підприємства «Центр надання первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради», а також 3 – з можливістю цілодобового перебування на базі приймальних відділень стаціонарних закладів охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради, Будинку нічного перебування.

На всіх пунктах є крісла, столики, в наявності чай, печиво, цукор, одноразовий посуд. Пункти обігріву укомплектовано аптечками з ліками для надання первинної медичної допомоги. В кожному із перевірених приміщень наявні вказівники місця розміщення пунктів обігріву, а також таблички із зазначенням режиму роботи, ведеться журнал обліку відвідувачів. Станом на 19.11.2019 року пункт обігріву, який розміщений на вул. Довга, 42 відвідало 4 особи. Як показала перевірка міські денні та цілодобові пункти обігріву до роботи в умовах різкого погіршення температурних режимів готові.

Управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Івано-Франківської міської ради і надалі буде здійснювати контроль за сталим функціонуванням пунктів обігріву в місті.

Цілодобові пункти обігріву

Години роботи: цілодобово

Заклад охорони здоров’я, керівник

Розміщення пункту обігріву

Комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська клінічна лікарня»

вул. Гетьмана Мазепи, 114

Відділення невідкладної та екстреної допомоги

Міська клінічна лікарня №1

вул. Матейка, 34

Відділення невідкладних станів

Будинок нічного перебування

вул. Млинарська, 2а

Денні пункти обігріву

Години роботи пункту обігріву:

пн.-пт. – з 08.00 до 18.00 год.;

сб. – з 09.00 до 14.00 год.;

нд. – вихідний.

Заклад охорони здоров’я

Розміщення пункту обігріву

КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги»

Структурний підрозділ «Міська поліклініка № 1»

вул. Чорновола, 59а

Структурний підрозділ «Міська поліклініка № 2»

вул. Довга, 42

Структурний підрозділ «Міська поліклініка № 3»

вул. Франка, 30

Структурний підрозділ «Міська поліклініка № 4»

вул. Вовчинецька, 196а

Структурний підрозділ «Міська поліклініка № 5»

вул. Привокзальна, 17.

Світлина від Андрія Ковальчука.


Переглядів: 172
banner