У Франківську показали як святкували Різдво 100-200 років тому (ВІДЕО)

Суспільство

Інсценізував постановку художній керівник драмтеатру, народний артист України Ростислав Держипільський, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

В основі постановки – твори Володимира Шухевича, Станіслава Вінценза та Василя Стефаника, а також архівні матеріали. Глядачам показали соборну коляду, де давні традиції гуцульського плєсу поєднано із традиціями бурсацього вертепу.

«Потреба колядувати, славити Різдво Божого Сина – наша непорушна традиція і внутрішня потреба. Колядники – то від Бога гості, писав Станіслав Вінценз. Сьогодні Франківський драмтеатр пропонує унікальну соборну коляду, де традиції гуцульського плєсу поєднані із такими ж давніми традиціями бурсацького вертепу з Великої України. Цього року ми жителям і гостям міста даруємо подарунок. Ми зробили унікальну композицію – в основу нашого дійства покладено автентичну гуцульську коляду. Ми свідомо запускаємо соборність у коляду – унікальною родзинкою буде відтворення бурсяцького вертепу», – говорить Ростислав Держипільський, директор і художній керівник театру.Переглядів: 192
banner