У Франківську презентували скульптуру Андрея Шептицького (ФОТО)

Суспільство

Сьогодні, 11 листопада, біля Івано-Франківського краєзнавчого музею відбулось відкриття скульптури Митрополита Андрея Шептицького авторства Данила Книшука.


Скульптура буде стояти в стінах краєзнавчого музею, а саме у новому залі Іконографії, де розміщені реставровані твори, ікони та скульптури.  Оскільки, Шептицикий прагнув розвитку церкви, ми вирішили встановити скульптуру саме там, – повідомила директорка краєзнавчого музею Галина Беднарчик.

Сьогодні презентували мініатюру майбутньої скульптури, яка в майбутньому досягатиме 3 метрів.

У мене було багато варіантів як його зобразити. Я вирішив зробити його об’єктивним і узагальненим, щоб у ньому було життя. У мене на меті було передати погляд в майбутнє в живій справжній людині, – повідомив скульптор Данило Книшук.

Створення погруддя зайняло 3 місяці. Гіпсову модель допрацьовуватимуть і вона буде із сірого граніту.

Постать Шептицького – це той високий орієнтир, на який повинен орієнтуватися кожен українець, читати та виконувати його мудрі настанови: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україну!»Мене захоплювала постать духовного лідера, тому хотілось нашого велета духу виразити у скульптурній пластиці для наступних поколінь. Почав працювати над скульптурним образом монументу Митрополита Андрея Шептицького ще в 2012 році, –  каже Данило Книшук.

Довідка. Книшук Данило Михайлович народився в 1978 р. у м. Києві. Закінчив ІФНТУНГ за спеціальністю «Відновлення деталей та машин нафтогазової промисловості». З 2000р. займався творчою діяльністю: графікою та скульптурою. В 2012 р. завершив навчання в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури за спеціальністю «Монументальна скульптура». Був учасником та переможцем багатьох скульптурних конкурсів.Переглядів: 356
banner