У Франківську пропонують послабити карантинні обмеження

Суспільство

Карантинні обмеження в Івано-Франківську потрібно послабити, – вважає міський голова Руслан Марцінків. Цієї ж думки притримується заступниця голови ради підприємців Івано-Франківська Неля Вилегжаніна.


“Насправді, є ряд рішень та обмежень, які, вважаю, можна послабити. Переконаний, що можуть працювати ряд магазинів з дотриманням усіх норм та вимог. Ініціювати це як місцеве рішення не буду. Адже однаково його оскаржують у судах, і поліція штрафує підприємців. Хоча вважаю, що органи місцевого самоврядування мають бути наділені повноваженнями щодо регулювання обмежень на місцях. Тому звертаюся до уряду і надіюся на здоровий глузд”, – повідомив у щоденному онлайн-зверненні Руслан Марцінків.

Заступниця голови ради підприємців Івано-Франківська Неля Вилегжаніна у студії Суспільного теж прокоментувала ситуацію щодо карантину, пише Голос-Інфо.

“Чому не спустити повноваження на місцеві органи самоврядування, які тримають ситуацію набагато краще, і бачать, і знають, кому можна працювати, кому відкрити, де небезпечно?” – каже Неля Вилегжаніна.

І додає:

“Те, що відбувається, – це вже просто точка кипіння. Запроваджений карантин є надзвичайно жорсткий для одних і абсолютно некарантин – для інших. Ми бачимо перекоси в суспільстві, кого захищає центральна влада, і яким чином вона дозволяє працювати великим магнатам, які і так мають запас грошових ресрсів, і не дозволяє працювати рядовим маленьким мікропідприємствам, ФОПам тощо. Таке порушення балансу у суспільстві веде до негативних наслідків. Чомусь немає розуміння, що ми рубаємо гілку, на якій сидимо. За нас ніхто не відновлюватиме ту ситуацію у містах і містечках, яка складеться. За більше, ніж півтора місяця існування карантинних заходів, ми не чуємо від центральної влади жодних аналітичних досліджень, ми не бачимо досліджень галузевих міністерств, яким чином буде розвиватися економіка.

Заступниця голови ради підприємців Івано-Франківська Неля Вилегжаніна каже, що франківські підприємці – цивілізовані, законослухняні та відповідальні люди. Проте виникає питання, чому великі мережі працюють, і президент збирає цих людей під приводом, що це соціально відповідальний бізнес, і він якимось чином допомагає боротися з коронавірусом. Теж питання стосується і роботи ломбардів.

Насправді, на її думку, допомагають боротися ті, хто не афішує. Адже кожен повинен займатися своїми обов’язками: військо – охороняти, медицина на передовій бореться за життя людей, які захворіли, бізнес має працювати, а влада – виконувати регулювальні функції.Переглядів: 13