У Франківську проведуть онлайн етнофестиваль “Крайка 2020”

Суспільство

Вперше у онлайн-форматі сьомого травня в Івано-Франківську проведуть фестиваль етномоди “Крайка 2020”. У прямому ефірі покажуть нові колекції прикарпатських дизайнерів, які працюють із вишивкою і традиційними техніками пошиття одягу.


Проєкту “Крайка” вже три роки, його підтримав Український культурний фонд. Провести захід онлайн вирішили в останній момент, пише Суспільне.

“Ми довго думали та дуже вагалися, бо процес планування заходу відбувається впродовж перших місяців, і є певний алгоритм, за яким ми працюємо: від початку співпраці із дизайнерами до пошуку теми для заходу. Тому ми буквально не розуміли, що робити, та все ж ухвалили рішення зробити цей проєкт онлайн у такі короткі терміни, за два тижні. Ми також розібралися як його зробити, а минулого тижня у нас були зйомки дизайнерів. До онлайн-фестивалю ми готувалися повністю так як і до класичного заходу”, – розповідає керівниця проєкту Наталія Бартків.

В Івано-Франківську в онлайні проведуть етно-фестиваль "Крайка 2020"

Цьогоріч у фестивалі візьмуть участь семеро дизайнерів: Вуставка, Gaptuvalnya, Darlen, Оксана Бейлах, а також студентська творча формація MODS group (Оксана Бейлах та Повшик Світлана), студентки Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Марія Баран, Наталія Василюк і Наталія Маліновська.

“Підібрали тих дизайнерів, з якими працювали у першій нашій “Крайці”. Взагалі ми обдзвонили всіх дизайнерів, але не всі з них працювали на карантині. Були такі, що вже мали заготовлені для показу нові колекції, а дехто навіть не планував, бо така ситуація…” – каже Наталія Бартків.

В Івано-Франківську в онлайні проведуть етно-фестиваль "Крайка 2020"

Цьогоріч кількість дизайнерів-учасників фестивалю не зменшилася. У першому показі, який був у 2018-му році, брали участь 8 митців, а минулоріч – 13. Але оскільки онлайн-формат – пілотний, то вирішили починати з невеликої кількості колекцій, а у серпні провести ще одну “Крайку”.

“Сподіваємося, що онлайн-формат залишиться, бо до показу можна настільки круто, класно та професійно підготуватися, що нам дуже сподобалося. Хоча це набагато тяжче та ресурсніше по часу, але буде набагато потужніший візуальний ефект. Ми сподіваємося, що це допоможе нашим дизайнерам себе популяризувати, адже ціль проєкту – підтримати, насамперед, франківських дизайнерів, а також із усієї України, які працюють із елементами вишивки та використовують традиційні техніки виготовлення одягу”, – каже керівниця проєкту “Крайка” Наталія Бартків.

В Івано-Франківську в онлайні проведуть етно-фестиваль "Крайка 2020"

Онлайн привабливий тим, що можна залучити більшу аудиторію, хоча і минулого року захід відвідало більше тисячі людей. Тоді він тривав близько години, а от “Крайка-2020: fashion-фестиваль online” буде динамічнішою (до 10 хвилин).

Початок заходу – о 19:30 сьомого травня.

До слова, крайка – це деталь традиційного жіночого гуцульського вбрання, яка об’єднує багатошаровість одягу.



Переглядів: 213
banner