У Франківську розгорнуть госпітальні бази для лікування хворих на СOVID-19

Суспільство

Для лікування хворих на COVID-19 в Івано-Франківську розгортатимуть госпітальні бази.


Про це на оперативній нараді у міського голови розповіла керівниця управління охорони здоров’я Марія Бойко, пише Суспільне.

Зараз пацієнтів приймають у центральній міській клінічній лікарні та міській лікарні № 1 на Матейка. Якщо кількість хворих різко збільшиться, то госпітальні бази розгорнуть на базі дитячої лікарні та гінекологічного корпусу пологового будинку. Таким чином додатково матимуть близько 900 ліжок для дорослих пацієнтів та 40 місць для дітей. При потребі 200 ліжок зможуть поставити у міській поліклініці № 2. Для пацієнтів, які вже одужують та готові до виписування, ліжка облаштують в гуртожитках. Там готують 700-800 ліжок.

Зараз у повну силу працюють терапевтичні відділення. Пацієнтами, які у легшому стані, заповнені палати в урологічному та кардіологічному відділенні. Додатково можна доставляти 10-15 ліжок. Максимальна кількість ліжок – 325, не враховуючи коридори. У міській лікарні № 1 вільно можна розмістити 250 ліжок. Мінімально 240 ліжок буде у перинатальному. Може бути до 400. Там великі палати, великі коридори, зможемо людей розмістити. Обласний перинатальний центр взяв би на себе функцію лікування жінок, які мають COVID-19. На даний момент у нас не менше 1000 ліжок із пневмоніями, півтори тисячі ліжок буде за великої потреби”, – сказала Марія Бойко.

Від науковців Івано-Франківського національного медичного університету отримали три протоколи на лікування хворих з СOVID-19. Вони розробили лікування для дорослих на амбулаторному етапі, дітей і рекомендації лікування пневмоній. Адже, за словами Марії Бойко, протокол від МОЗ визначив лише вузьку спеціальність лікування СOVID-19.

“Лікування ускладнень, які бувають, ті пневмонії, які в нас у стаціонарах, ми лікуємо так, як лікуємо. Тепер маємо напрацювання щодо тактики підходів обстеження випадків пневмонії і коронавірусної інфекції. При лікування не так важливе лікування антибіотиками. Важливе кисневе забезпечення. Професори чітко описали, як це робити правильно. Ми працюємо в умовах поширення коронавірусної хвороби”, – додала керівниця управління охорони здоров’я Марія Бойко.Переглядів: 172
banner