У Франківську шахрай обдурив жінку на понад 20 тисяч гривень

Суспільство

17 листопада до поліції звернулася 70-річна мешканка Івано-Франківська і повідомила, що стала жертвою злочину – її обдурив шахрай.


Це сталося минулого тижня, проте жінка лише тепер усвідомила, що спілкувалася із зловмисником. Останній зателефонував до неї, а зв’язок навмисне переривав,тому жінка не чітко чула з ким розмовляє. За декілька секунд вона назвала ім’я родича й запитала чи це він. Цим і скористався шахрай.

У подальшому невідомий, прикриваючись родичем, розповів потерпілій про фінансові проблеми і попросив допомогу. Жінка погодилася допомогти і перечислила зловмиснику 23 тисячі гривень. При цьому шахрай консультував потерпілу і пояснював, як краще переслати кошти.

За декілька днів франківка поспілкувалася з дружиною родича і зрозуміла, що до неї телефонував шахрай, тому звернулася у поліцію.

Правоохоронці опитали потерпілу та встановлюють особу зловмисника. За фактом шахрайства розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 ККУ.

Декілька порад, як вберегтися від шахраїв:

1. Ретельно перевіряйте інформацію, яку вам повідомляють.
2. Обов’язково беріть “паузу” у розмові з потенційним шахраєм, якщо він повідомляє про те, що сталося щось погане з вашими рідними чи з ним самим.
3. В жодному разі не панікуйте, зверніться до будь-кого з близьких за порадою або просто розкажіть про ситуацію, що сталася, оскільки, дуже часто, шахраї використовують різні психологічні техніки та прийоми для маніпуляції.
4. Не поспішайте виконувати вказівки незнайомих вам людей.
5. У жодному разі не перераховуйте грошей на вказані ними рахунки.

Крім того, оперативно повідомляйте в поліцію про усі випадки шахрайства.Переглядів: 151
banner