У Франківську святкували Китайський Новий рік (ВІДЕО)

Без категорії, Суспільство

Свято весни, або, як ще його називають, Китайський Новий рік зустрічали у Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника. Це свято в університеті відзначають з 2016 року.


Цього року Новий 2020 рік за східним календарем розпочався 25 січня. Його відзначають протягом 15 днів. Студентка третього курсу Яна Сміжак участь у святі бере третій рік поспіль. Каже, китайська культура є дуже різноманітною, але між новорічними святами європейців та китайців є багато спільного, інформує Фіртка з посиланням наСуспільне.

“Мені подобається те, що це своєрідне знайомство із китайською культурою. Ми танцюємо, ми співаємо, ми перекладаємо українські пісні китайською мовою, навпаки. Ми знайомимось із цим самі і залучаємо інших. Ми будемо презентувати китайський традиційний танець під відповідну музику. Буде також “Щедрик” у виконанні українців в перекладі на китайську мову”, – каже Яна.

До свята долучилась викладачка-волонтерка з китайської мови Чжан Юаньюань. В Івано-Франківську вона живе уже пів року. 2020 рік не змогла святкувати у рідному місті, тому із колегами зустрічали його у Києві. Дівчина розповідає, як у Китаї зустрічають новий рік:

“Ми зазвичай працюємо дуже багато. Тому саме у передноворічний вечір ми збираємось усією родиною за святковим столом. Також у нас в Китаї є традиція: у пельмені ми ставимо монету. Хто її з’їсть, той буде багатий цілий рік. Цього року через епідемію ми не можемо виходити на вулиці, не можемо ходити один до одного і вітати з Новим роком, як зазвичай це робимо. Тому всі залишаються вдома. Але, сподіваюся, ми поборемо це”.

Серед наймолодших учасників свята – п’ятирічна Гау Марія Ніколь. Дівчинка відкрила свято та виконала пісню на українській та китайській мові.

Організаторка свята, викладачка кафедри загального та германського мовознавства факультету філології Ірина Ілійчук розповідає, що щороку захід намагаються урізноманітнювати.

Організаторка свята, викладачка факультету філології ПНУ ім. В. Стефаника Ірина Ілійчуккаже:

“Сьогодні ми знову будемо згадувати китайську історію проведення Китайського Нового року, зробимо майстер-класи з каліграфії. Цього разу, бо цей рік Миші, ми будемо виводити ієрогліф миші, який досить складно виглядає китайською мовою. Ми будемо робити плетенку китайську – це знак щастя і добробуту”.

Зараз китайську мову в університеті вивчають більше ніж 80 студентів, говорить ректор Ігор Цепенда. Крім того, кожного року університет підтримує співпрацю із китайськими навчальними закладами.

“Маємо дуже цікаві спільні проєкти не тільки мовні, а й мистецькі. Два роки тому найкращі праці наших викладачів були на виставці в Пекіні, у Палаці імператорів – у забороненому місці, яке є найпрестижнішим виставковим місцем. І тисячі людей могли ознайомитись із роботами. Тому наші контакти є дуже широкі, різнопланові”, – говорить Ігор Цепенда.

Відео тут.



Переглядів: 229
banner