У Франківську відбулася прем’єра документального фільму про засновника вітчизняної аеророзвідки

Без категорії, Суспільство

Сьогодні, 20 вересня, у Івано-Франківському драматичному театрі імені Івана Франка вперше презентували документальну стрічку “Небесний координатор” про засновника вітчизняної аеророзвідки Володимира Кочеткова-Сукача (Чубака). 


Про це інформує Голос-Інфо.


Володимир Кочетков-Сукач (Чубака) – це ініціатор створення волонтерської групи «Аеророзвідка», яка за допомогою безпілотних літальних апаратів і комплексів відеоспостереження відслідковувала дії російських окупантів та передавала дані украінським підрозділам.


Коли люди з НАТО приїжджали до нас у військову частину А2724, вони просто дивувалися, що на Заході такі розробки коштують мільйони чи навіть мільярди доларів, а наша система розроблена просто на волонтерських засадах. Аеророзвідка – це підрозрозділ, який два роки поспіль займав перші-другі місця у змаганнях НАТО з програмування і комп’ютерних технологій. Програмний продук “Дельти” – це розгалужена мережа відеокамер по всій лінії фронту, яка дає можливість відслідковувати дії ворога, так і керувати вогнем; вона дає змогу спостерігати за всім, що відбувається на передовій не тільки з військових штабів вищого рівня, але і з Києва“, – пояснює Євген Трегобов (Ярило), режисер і побратим.


Загинув Володимир Кочетков-Сукач 2015 року під Красногорівкою на Донеччині. Документальний фільм “Небесний координатор” у пам’ять про свого товариша створив ветеран і учасник проєкту арт-реабілітації, Євген Трегубов (Ярило).

“Все, що зробив Володя – не закінчилося після його смерті. Він добре вмів ініціювати людей і я дуже хотів би, щоб всі, хто подивляться цей фільм “ініціювалися” його енергією, бо кожне закадрове слово, яке ви тут почуєте – це слово, яке написав Володя. Фільм побудований на його записах у Facebook. Це все його думки, його власне переживання і те, як він бачив цей світло“, – зазначив автор картини.

Творці “Небесного координатора” планують подавати стрічку на всі можливі як українські, так і закордонні кінофестивалі, а також надають доступ для її показу в усіх кінотеатрах України. Окрім цього, переглянути документальний фільм можна в інтернеті – там він є у відкритому доступі та вже зібрав близько 100 тисяч переглядів за місяць.


На завершення Євген Трегубов звернувся з проханням до ветеранської спільноти:

Я пишаюся що людей цікавить ця тема. Я перечитую коментарі й розумію, що суспільство має великий запит на такі фільми. Тому, ветерани, волонтери, якщо ви маєте бажання розповісти про свої подвиги, про подвиги ваших побратимів  – пишіть, знімайте! Нехай це буде іноді смішно, можливо, не надто професійно, але зараз ми творимо історії України і це необхідно фіксувати”.










Переглядів: 192
banner