У Франківську відкрили лабораторію відновлення енергії з відходів (ВІДЕО)

Суспільство

Першу в західній Україні лабораторію в межах проєкту “Відновлення енергії з твердих побутових відходів з використанням технологій теплового перетворення в транскордонному регіоні” відкрили в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Українські фахівці співпрацюють та переймають досвід в колег з Угорщини, Румунії та Словаччини.


Вартість лабораторного обладнання – понад 40 тисяч євро, інформує Суспільне.

Учасниця проєкту, доцентка кафедри екології Теодозія Яцишин розповідає, що досвід роботи в лабораторії переймала в партнерів проєкту з Румунії: “Бенефіціарами є румуни, румунський університет, тому вони нам надавали свої рекомендації та методики, однак ми повинні були їх адаптувати під наші можливості. У нас команда виконавців проєкту відвідала полігон в с. Рибному для відбору проб. Це були: папір, біовідходи, скло, пластик”.

Координатор проєкту, проректор університету нафти і газу Максим Карпаш говорить, що мета – лабораторії визначати енергетичну цінність твердих побутових відходів.

“Є калориметр, в якому досліджується теплотворна здатність. Тобто, скільки там є фракцій різних, які матеріали біологічного походження, що розкладаються, які не розкладаються і пластик. Такі дослідження критично необхідні для того, щоб оцінити економічну та інвестиційну привабливість побудови чи то сортувальних ліній, чи то сміттєспалювальних заводів, чи то біогазових установок і тому подібного”, – пояснює Максим Карпаш.

Він каже, що лабораторні дослідження в межах проєкту завершаться наприкінці літа або на початку осені.

З нагоди відкриття лабораторії в межах проєкту відбувся також міжнародний онлайн-семінар щодо можливостей відновлення енергії з твердих побутових відходів за допомогою технологій термічної обробки.Переглядів: 158