У Франківську вшанували пам’ять розстріляних націоналістів (ФОТО)

Суспільство

Сьогодні, 15 листопада в Івано-Франківську відбулося віче-реквієм на вшанування пам’яті розстріляних у 1943 році німецькою окупаційною владою українських патріотів.

Про це повідомив у Фейсбук міський голова Руслан Марцінків.

“Їх розстріляли, але не вбили. Щороку, коли ми тут збираємося, щоб вшанувати пам’ять розстріляних українців, мене переповнює жах і невимовний сум. І в голові лише одна думка: що нам і нашим дітям пощастило не бачити тих подій. Бо ці юні, освічені патріоти своєю кров’ю і життям виборювали нам незалежність. З іншого боку ми втратили сотні, тисячі українців. І найгіркіше – продовжуємо втрачати й досі. Бо маємо нову криваву сторінку в нашій історії. І хоч ворог інший, але ціна однаково найвища – людські життя. І нашим обов’язком є відстояти зараз славу, простір та ідею Української Держави. Сьогодні ми, галичани, як ніколи є опертям проукраїнського націоналізму. І мусимо з усіх сил вигризати нашу державу, виборювати майбутнє і зробити все, щоб подібного не повторилося”, – пише мер.

Довідково

14 листопада 1943 року під час вистави гестапівці оточили Станіславський драматичний театр (нині обласна філармонія) і арештували членів ОУН. За завісою стояв провокатор і показував, кого затримувати. На виставу прийшли й підпільники, бо в Чорному лісі вже тоді діяв загін УПА. Через три дні, 17 листопада, гестапівці вивели затриманих під приміщення синагоги і розстріляли 27 з них, ще трьох було розстріляно в іншому місці.Переглядів: 219
banner