У Франківську вшанували загиблих воїнів-афганців (ФОТО, ВІДЕО)

Суспільство

В Івано-Франківську відзначили 32-гу річницю виведення військ з Афганістану.


З цієї нагоди у парку Воїнів-афганців провели пам’ятне віче, пише Голос-Інфо з посиланням на Суспільне Карпати. 

3 500 прикарпатців брали участь у бойових діях в Афганістані. З тієї війни не повернулися 85 людей. Ще один – зник безвісти. Голова Івано-Франківської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Віктор Омелько каже, що до сьогодні не дожили приблизно тисяча ветеранів Афганістану.

Василь Станчак розповів, що в Афганістані служив два роки ще на початку конфлікту. На сьогоднішнє віче прийшов, щоб вшанувати пам’ять друзів.

“Загинув мій наводчик з підрозділу Хакімов Абрагім. Я згадую Андрюшу Шпака, який від хвороби і від отриманого поранення вже тут помер. Я згадую свого родича Романа Роговича, який загинув під Кандагаром у 1985-му році, і завжди тримаю його портрет. Я вже багато-багато років приходжу сюди. Я згадую тут багатьох друзів, з якими я служив і яких сьогодні вже немає поруч”, – каже Василь Станчак.

В Івано-Франківську вшанували загиблих воїнів-афганців

За словами голови міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Віктора Омелька, сьогодні в області є 1 867 ветеранів афганської війни.

“Зараз основна проблема, з якою зіштовхуються ветерани, – реабілітація. Тому державі потрібно повернутися обличчям до ветеранів”, – зауважив Віктор Омелько.

В Івано-Франківську вшанували загиблих воїнів-афганців

Директор департаменту соціальної політики облдержадміністрації Володимир Корженьовський розповів про те, як держава підтримує ветеранів Афганістану: “Крім пільг, які передбачені законодавством, є ще постанова. Ветеранам виділяються гроші на покращення житлових умов. В кінці 2019-го року була прийнята ще одна обласна програма, де передбачена допомога учасникам бойових дій в частині надання матеріальної допомоги в медичній частині, на покращення житлових умов та інше. Сума за минулий рік склала 700 тисяч гривень”.

Під час віча священники відслужили панахиду, а учасники зібрання поставили квіти до монументу Полеглим прикарпатцям в афганській війні.
В Івано-Франківську вшанували загиблих воїнів-афганців
В Івано-Франківську вшанували загиблих воїнів-афганцівПереглядів: 274
banner