У Франківську запрацювала електронна програма для контролю за видатками на шкільне харчування

Суспільство, Технології

З 1 листопада в Івано-Франківську запрацювала електронна програма «Контроль шкільного харчування» у закладах загальної середньої освіти.


Пише Голос-Інфо з посиланням на офіційний сайт Руслана Марцінківа.


Система функціонує на базі технології блокчейн. Поки доступ до неї мають тільки шкільні адміністратори та регіональний адміністратор Департаменту освіти та науки.


В Івано-Франківську значний відсоток діти пільгових категорій, які харчуються у навчальних закладах за кошти місцевого бюджету.

«У нашому місті 25% пільгових категорій, яким місто компенсує плату за харчування. В грошовому еквіваленті це 25 – 27 мільйонів гривень. По аналогії інших міст, бачивши їхню практику, ми вирішили спробувати систему електронного підрахунку порцій. Для цього не набирали нових працівників, а пояснили існуючим, як працювати з програмою. Вони пройшли навчання. І вже на початку місяця після рішення виконавчого комітету ми запустили програму автоматизованого підрахунку порцій. Сподіваємось вдасться зекономити кошти, які надалі направимо на вдосконалення тих самих харчоблоків», — каже заступниця міського голови Вікторія Дротянко.


З січня батьки будуть мати доступ до сайту та інформацію за кожен день: батьки знатимуть чи їхня дитина снідала, чи обідала в школі.

«Тут неможливо підтасувати результати чи внести зміни. Цей проект насамперед переслідує мету, щоб контроль харчування в громаді вівся прозоро і відкрито. Ми можемо вирахувати видатки на один день, тиждень чи місяць і мати цілісну картину харчування. Проект також передбачає підготовку електронної звітності, адже школи кожен місяць передають акти виконаних робіт для оплати. Програма все сама підраховує, тож зараз це дуже зручно», — стверджує заступниця директора департаменту освіти та науки Наталія Микула.


Програму випробувала на собі початкова школа №26. Тут навчається 381 дитина, з них 80 пільгових, які харчуються безкоштовно, за рахунок коштів міського бюджету.

«Раніше контроль за шкільним харчуванням вівся у паперовому варіанті. Ми щоранку збирали інформацію про відсутніх дітей, а вже потім формували списки дітей, які мають пільги на сніданки чи обіди. З появою програми стало легше, швидше і оперативніше мати загальну картину з харчуванням, адже ми зразу бачимо кількість пільгових діток, чи вони присутні у школі»,  — повідомляє шкільний адміністратор початкової школи №26 Ольга Ярош.

 



Переглядів: 181
banner