У Галичі поставлять пам’ятний знак на місці караїмського храму

Суспільство

У Галичі на Івано-Франківщині з ініціативи нащадків караїмів встановлять пам’ятний знак на місці, де колись стояла кенаса.


Про це повідомила екскурсовод відділу “Музей караїмської історії та культури” Національного заповідника “Давній Галич” Ольга Януш у студії Суспільного.

“Є нащадки караїмів, які приїжджають в Галич. Їм боляче дивитися, що на місці кенаси частково стоїть багатоповерхівка, частково – пісочниця, де граються діти. І тому з ініціативи нащадків галицьких караїмів, місцевої влади, співробітників та науковців музею (Музей караїмської історії та культури) виникла ідея встановити пам’ятний знак”, – розповідає Ольга Януш.

Основа пам’ятного знака вже стоїть. Згодом там буде вирізьблено Тору, також менору – семисвічник, що є символами караїмського храму, і планують також встановити вирізьблений елемент фронтону, який відтворять за старими фотографіями кенаси 1913 року.

Кореспонденти Суспільного Карпати у листопаді 2019 року зустрілися з нащадком караїма у Галичі і розповіли у короткому відео про життя, культуру і побут справжніх караїмів.Переглядів: 194
banner