У Івано-Франківську відбулась звітна пресконференція освітнього проєкту «MoPED» (ФОТО)

Суспільство

Сьогодні, 16 червня, у стінах Прикарпатського національного університету ім. Стефаника відбулась пресконференція про результати проєкту «MoPED: Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання».


На пресконференції виступили ректор ПНУ Ігор Цепенда, начальниця відділу управління проектами університету та водночас координатора проєкту Любов Зінюк, а також директорка створеного в рамках проєкту Центру інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» і голова академічної групи проєкту в університеті – Олена Будник.


MoPED – це проєкт з розвитку потенціалу, спрямований на модернізацію вищої освіти в Україні, бенефіціаром та координатором котрого виступив ПНУ ім. Василя Стефаника. Участь у даній ініціативі взяли 9 університетів – 3 європейських та 6 українських.


За всю історію існування грантових програм, вперше український університет отримав можливість очолювати такий проєкт. Тому це була величезна відповідальність у першу чергу за те, щоб його реалізувати, оскільки від цього залежали всі подальші проєкти“, – виокремив ректор ПНУ Ігор Цепенда.


На думку спікерів пресконференції, результати проєкту у своїх масштабах дещо перевищили їх очікування.


Досягнуті консорціумом результати проєкту презентувала координаторка проєкту Любов Зінюк. Загалом, вони виглядають наступним чином:

  • розроблено 21 новий курс;
  • підвищено професійний рівень тренінгів 617-ти викладачів українських педагогічних закладів вищої освіти та 419-ти вчителів закладів початкової та середньої освіти;
  • створено 6 інноваційних класів;
  • розроблено набір матеріалів для проведення навчання щодо створення таких інноваційних класів у закладах середньої та вищої освіти;
  • проведено пілотне навчання для 1832 студентів;
  • створено низку навчальних підручників та посібників;
  • проведено міжнародну конференцію на 194-х учасників та 7 майстер класів з сучасної методи викладання STEAM предметів, тощо.

Відомо, що бюджет проєкту складав 861 445 євро, а тривала дана ініціатива з 15 жовтня 2017 по 14 квітня 2021 року.


Окрім виступу спікерів та презентації одержаних результатів, про свій досвід участі у проєкті «MoPED» розповіли вчителі шкіл, які пройшли тренінги. Про свої враження також розпвіли студенти, котрі навчались за пілотними курсами, розробленими в рамках проєкту.
Переглядів: 172
banner