У Івано-Франківську відбулася нарада щодо захисту прав та інтересів дітей в умовах військового стану

Суспільство

Вчора заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко провела нараду щодо захисту прав та інтересів дітей в умовах військового стану на Прикарпатті. Захід відбувся за участю начальника служби у справах дітей ОДА Марії Євчук, директора обласного Центру соціальних служб Ростислава Микитюка, заступника начальника управління – начальника відділу зовнішніх зв’язків департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Христини Торган, регіональна представниця УВРУ з прав людини в Івано-Франківській області Ірина Тимчук, заступника директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Уляни Миронюк, регіонального представника Всеукраїнської ментальної програми «Ти як?» Лариси Підвербецької, заступника директора департаменту соціальної політики– начальника управління соціального захисту населення Галини Сеник, спеціаліста департаменту освіти і науки ОДА та міжнародних донорів: БФ «Рокада», ГО «Сильно», «Terre des homes», «Save the Children», МБО БФ СОС «Дитячі містечка» та БФ БО «Захід Шанс».


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА


Людмила Сірко наголосила, що питання захисту дітей – серед пріоритетних в держави. І йдеться не тільки про матеріальну але і про соціально-психологічну підтримку та допомогу сім’ям, оздоровлення та відпочинок дітей, покращення ментального здоров’я. У даний час є також чимало дітей, чиї батьки є військовослужбовцями. І ці дітки, як ніхто інший, відчувають таку потребу.


“В області є 12 дитячих будинків сімейного типу. З початку повномасштабного вторгнення 16 таких будинків перемістилося в нашу область, з них залишилось 14. І всі ці сім’ї потребують нашої уваги. Ми повинні створювати і розширювати мережу надавачів соціально-психологічних послуг. В області вже створено 14 центрів життєстійкості, які працюють в громадах. Робимо все можливе для розширення надавачів таких послуг. Співпрацюємо з різними волонтерськими організаціями, благодійними фондами, закладами”, – повідомила Людмила Сірко.

Марії Євчук розповіла, що одним із завдань органів місцевого самоврядування, як органів опіки та піклування, є захист прав та інтересів дитини шляхом запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, попередження соціального сирітства з метою збереження біологічної родини; надання доступних якісних соціальних послуг для дітей, сімей з дітьми, в тому числі внутрішньо переміщених людей; розвитку сімейних форм виховання дітей.


На обліку служб у справах дітей області станом на кінець минулого року перебували 1155 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, функціонували 12 дитячих будинків сімейного типу (далі – ДБСТ) – 89 вихованців, 72 прийомні сім’ї (далі – ПС) – 134 дитини, 875 дітей виховувались в сім’ях опікунів та піклувальників (670 сім’ї); 17 – у сім’ях родичів.


“В Івано-Франківській області 16 дітей отримали статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, внаслідок воєнних дій. Станом на сьогодні діти влаштовані під опіку в сім’ї родичів на території Богородчанської, Кутської, Ланчинської, Печеніжинської, Отинійської селищних територіальних громад та Івано-Франківської, Косівської, Калуської міських територіальних громад. Питання захисту прав дітей перебуває на контролі в службі у справах дітей обласної державної адміністрації”, – повідомила Марія Євчук.

Зі слів Ростислава Микитюка, обласним Центром соціальних служб продовжується співпраця з швейцарською організацією допомоги дітям «Terre des homes» та БФ БО «Захід Шанс» щодо ведення посад фахівців із соціальної роботи у сільських, селищних та міських радах. Соціальною роботою у 2023 році фахівці охопили 679 дітей із сімей, діти які опинились у складних життєвих обставинах. Уже у 2024 році фахівці охопили більше 200 дітей вразливих категорій населення.


Галина Сеник розповіла, що в області діє обласна комплексна Програми соціального захисту населення Івано-Франківської області на 2022-2026 роки, затверджена рішенням обласної ради від 12.11.2021 № 276-10/2021, згідно з якою на 2024 рік департаменту соціальної політики на організацію оздоровлення та відпочинок дітей виділено 2 мільйони гривень.


Вона відзначила, що за результатами налагодження тісної співпраці таборів з благодійниками за кошти благодійників було охоплено оздоровленням та відпочинком 1771 дитину; безкоштовно (за кошти таборів) 69 дітей.


Зі слів Лариси Підвербецької, в області орієнтовна кількість дитячого населення становить 271 485 осіб та 35 624 дітей із числа ВПО. Стаціонарну допомогу в 2023 році отримало 43 960 дітей. Стаціонарну паліативну допомогу дітям надають 5 закладів охорони здоров’я області, в яких розгорнуто 27 ліжок на яких проліковано 189 дітей.


Катамнестичне спостереження передчасно народжених дітей забезпечується в області 3 катамнестичними кабінетами. На обліку в даних катамнестичних кабінетах перебуває 3071 дитина.


Відповідно до зібраних оперативних даних на даний час потребують реабілітації 853 дитини з дитячим церебральним паралічем та іншими паралітичними станами, 560 дітей з синдромами відновного періоду перинатального ураження нервової системи.


Окрім цього, значна кількість дітей потребує психосоціальної реабілітації (діти з психотравмами, неврозами, в тому числі внутрішньо переміщені особи).


Лариса Підвербецька зазначила, що є необхідність створення центру реабілітації для дитячого населення «Діти війни».

Щодо надання психологічної допомоги немедичними закладами, то в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» проведено картування надавачів психологічних послуг.


Найбільш охопленою є цільова аудиторія – це діти та підлітки, оскільки таку послугу надають: 4 заклади ССД, 17 активних парків, 1 обласний пластовий центр, 23 ІРЦ, 493 заклади освіти, 57 закладів охорони здоров’я.


Міжнародні донори внесли свої пропозиції щодо співпраці у поточному році.


“Захист дітей є важливим для суспільства, органів опіки та громадських організацій. Вони є найбільш беззахисними і потребують особливої уваги. Поряд з цим існує потреба у завершенні будівництва малого групового будинку в місті Коломия, де окрім допомоги тергромади, є і допомога чеських партнерів. Також важливим залишається питання придбання житла для будинків сімейного типу; мікроавтобуса для “Теплого дому”; продуктів харчування, особистої гігієни, миючих засобів тощо”, – наголосила Людмила Сірко.

Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


 



Переглядів: 267
banner