У Івано-Франківських обласних лікарнях запрацює Центр психічного здоров’я

Суспільство

Вже у наступному році в кожній кластерній лікарні, а їх у Івано-Франківській області 14, має запрацювати Центр психічного здоров’я, де будуть базуватися мобільні мультидисциплінарні команди та амбулаторно надаватиметься психіатрична допомога.


Інформує Голос-Інфо, посилаючись на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА


Про це під засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.


Зі слів міністра, у 2024 році, окрім роботи над запущеними проєктами, Міністерство охорони здоров’я продовжить працювати як над доступністю шляхом подальшої розбудови мережі медзакладів, так і над якістю, змінюючи підходи та умови надання послуг:
– створення регіональної мережі Центрів психічного здоров’я на базі кластерних лікарень, які забезпечать надання психіатричної допомоги в амбулаторних умовах;
– створення хабів з психологічної реабілітації;
– перезавантаження монопрофільних спеціалізованих закладів стаціонарної психіатричної допомоги шляхом зміни підходів до лікування пацієнтів та забезпечення комфортних умов перебування.


Також він наголосив на тому, що одним із основних завдань є забезпечити доступність та повсюдність послуг з базової психологічної допомоги в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативи Олена Зеленська.
Для того, аби з ним впоратися, міністерство зосередилося на навчанні медичних фахівців первинної медичної ланки за програмою mhGAP. На Прикарпатті вже 538 лікарів та 714 медичних сестер пройшли спеціальне навчання, а базову психологічну допомогу абсолютно безоплатно можна отримати у 26 закладах «первинки» області
 Щоб знайти медичний заклад, де можна отримати безоплатну психологічну допомогу, скористайтеся картами медичних закладів за напрямом “Психологічна та психіатрична допомога” за посиланням: https://cutt.ly/xwu337x2


Переглядів: 299
banner