У Калуші міське кладовище вичерпало свій територіальний ресурс

Суспільство

Про це повідомляє Калуш Урбаністичний:

Міське кладовище, яке вже вичерпало свій територіальний ресурс продовжує фунціонувати. Логічно, що вже цього року в Калуші мало б бути організовано нове кладовище. Але цей процес з невідомих причин затягується.

Діюче міське кладовище використало всі відведені 14 Га. Вже в 2019 році поховання проводилися на останній розчищеній ділянці (на карті – нижній правий сектор). Подальше розширення кладовища є неможливим. З усіх сторін кладовище оточене зайнятими ділянками – дачний масив, електропідстанція з високовольтними лініями. А з південної сторони кладовища знаходиться горбистий ліс з глибокими ярами та високими пагорбами.

Звичайно, що можна викупити дачі чи розрівняти ліс, але обидва варіанти є дуже дороговартісними, адже ні дачу не продадуть за безцінь, ні яр просто землею не засипеш (бо потім всі поховання з першими дощами проваляться в землю). Тому цей варіант відпадає.

АЛЕ… Місту не треба шукати альтернативи розширенню Височанецькому кладовищу бо місто вже має готове рішення.Ще 14 років тому міська рада вже знайшла і виділила ділянку під нове кладовище в м-ні Хотінь. Але з переїздом не спішать. Натомість КП Ритуальна служба розпочала неправомірно розчищати нові сектори в недозволених місцях і організовувати там нові поховання. Законодавство забороняє проводити будь-яку діяльність, будь-які земельні роботи чи споруджувати що-небудь в охоронній зоні високовольтних ліній. Проте, саме таким чином адміністрація міського кладовища вирішила питання нестачі територій під нові поховання.

До слова, цього року міська рада знову заклала кошти в бюджеті на організацію нових пішохідних доріжок на кладовищі та на їх утримання. Проте, там жодної згадки про нове кладовище. Тому проблема залишається невирішеною,а нові поховальні сектори під ЛЕП відтягнуть вирішення питання на дуже короткий час.Переглядів: 202
banner