У Калуші на базі дитячого садочка «Теремок» відкрито шелтер для внутрішньо переміщених осіб

Суспільство

Сьогодні, 4 квітня, в місті Калуш на базі дитячого садочка «Теремок» відкрито шелтер для внутрішньо переміщених осіб. Тут проживатимуть 45 людей з числа соціально незахищених верств населення, які через війну покинули свої домівки.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуська районна державна адміністрація


Це вже 9 місце у районі для колективного тимчасового проживання для людей, постраждалих від війни. І відкриття його – це результат синергії зусиль міжнародних партнерів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, волонтерів і загалом активних громадських інституцій. Його облаштували всім необхідним для комфортного проживання людей.


У відкритті взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, голова Калуської районної державної адміністрації Жанна Табанець, заступник голови РДА Ярослава Гасяк, керівник апарату райдержадміністрації Наталія Вібла, керівництво міської ради, представники благодійних організацій, внутрішньо переміщені особи, які відтепер тут проживатимуть. Священнослужителі о. Федір Мороз, о. Іван Бігун та о. Роман Стадник здійснили чин освячення приміщення.


На заході зазначалося, що в такий непростий час, коли триває повномасштабна війна, гостро стоїть питання з місцем тимчасового проживання для людей, які втратили свої домівки. І важливо не тільки прихистити якомога більше людей, а й забезпечити їх комфортними умовами перебування. Цей напрямок роботи – не лише про дах над головою, але й про соціалізацію, адаптацію та пошук можливостей для забезпечення себе в нових умовах. Розуміння потреби та оперативний пошук оптимальних шляхів забезпечення їх соціальним житлом – рецепт ефективної роботи та отримання необхідного результату.


Безумовно, заклади тимчасового перебування для людей, які через війну вимушено залишили свої домівки, не покривають усієї потреби переселенців у житлі з комфортними умовами перебування. Але приклад роботи у цьому напрямку показує, що необхідно створювати сприятливі умови для пожвавлення такої роботи і питання можна поступово вирішувати.


Загалом у Калуському районі було розміщено понад 32 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Наразі в громадах району проживає понад 15 тисяч внутрішньо переміщених осіб.


“Дякуємо благодійникам за допомогу у відкритті даного закладу. Об’єднуймо наші зусилля для забезпечення соціальним житлом переселенців та задля нашої Перемоги!”,— йдеться у дописі. 


Переглядів: 359
banner