У Калуші представники ОТГ розповіли про здобутки об’єднаних громад

Суспільство

На нараді, яка відбулася під керівництвом голови РДА Жанни Табанець, керманичі ОТГ розповіли про успіхи та плани на майбутнє.

Микола Філіпович, голова сільської ради Верхнянської ОТГ наголошує: реформа децентралізації була вкрай необхідною. За 4 роки, відколи функціонує ОТГ, зроблено чимало: відкрито садки, НВК, проведено водопостачання у Верхні, відремонтовано об’єкти сільської медицини. Крім того, власні надходження зросли учетверо – з 4 млн грн за перший рік роботи до 16 млн грн насьогодні.

А проблема найактуальніша залишилася, яка й була до створення ОТГ, – погані дороги. Такої ж думки дотримуються й інші керівники ОТГ.

У Войнилівській ОТГ, за словами секретаря селищної ради Людмили Джус, за рахунок інфраструктурної субвенції зроблено вуличне освітлення у селах, відремонтовано ФАП у Перевозці та Народний дім у Дубовиці. У Войнилові створено Центр дитячої та юнацької творчості; продовжує функціонувати музична школа. Все це фінансується з місцевого бюджету. А витрат, звісно, немало, – лише на функціонування музичної школи потрібно близько 3 млн грн. Наразі у Войнилові працюють над збільшенням доходів до бюджету, підготовлено документацію на аукціон з права продажу оренди земельних ділянок. Є інвестор, який планує на 30 га землі збудувати сонячну електростанцію…

Заступник сільського голови Новицької ОТГ Ігор Пробоїв каже, що за рік роботи вдалося зробити чимало: модернізували котельні шкіл, замінили покрівлю клубів. Цього року спрямували 1,2 млн грн зі свого бюджету на добудову спорткомплексу Новицького НВК І-ІІІ ст. Таку ж суму заклали і в бюджеті на наступний рік. А в день Святого Миколая, 19 грудня, планують відкрити дитсадок у Старому Угринові.

 Переглядів: 165