Close up female doctor holding a red ribbon as a symbol of AIDS

У Калуші провели бесіду про поширення ВІЛ-інфекції серед неповнолітніх

Суспільство

Під такою назвою, 4 грудня в Калуському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відбувся захід для підлітків.

За статистикою за 9 місяців 2019 року в Україні зареєстровано 13 000 нових випадків ВІЛ-інфекції, більш ніж 6 000 випадків СНІДу та майже 2,5 тисячі смертей, зумовлених СНІДом. Таким чином, щодня реєструється 48,5 випадка захворювання на ВІЛ.
Лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра», який працює в м. Калуші, за адресою: вулиця Каракая, 25 (Калуська районна лікарня), Сенишин Сніжана Миколаївна, розповіла підліткам в чому різниця між ВІЛ та СНІД, якими шляхами передається ВІЛ, про важливість проходження тесту на ВІЛ, який можна зробити анонімно в кабінеті «Довіра», або звернувшись до свого сімейного лікаря. Також зупинилася на важливості розуміння та підтримці людей, які ВІЛ-інфіковані, а таких на терені Калущини зареєстровано 204 особи, серед них 4 дітей, повідомила про те, що ВІЛ точно не передається: через сльози, дотики, слину, піт або сечу, ви не можете заразитися, обіймаючись з ВІЛ-позитивною людиною чи тиснучи їй руку, якщо сидите чи стоїте поряд і дихаєте одним повітрям, при звичайних поцілунках, через столові прибори, якщо будете їсти їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина, через побутові предмети: сидіння унітазу, телефон, дверну ручку, гантелі у спортклубі тощо.

Фахівець із соціальної роботи Василина Кашівська  розповіла присутнім про профілактичну роботу консультативного пункту Центру в Жіночій консультації із вагітними жінками, акцентувала увагу дівчат, майбутніх матерів, на важливості ведення здорового способу життя та відповідального ставлення до ранніх статевих стосунків з метою збереження репродуктивного здоров’я, наголосила, що лише свідомий підхід до материнства здатний забезпечити в подальшому народження здорових і щасливих дітей.Переглядів: 184
banner