У Калуші провели виїзну акцію до міжнародного дня боротьби з туберкульозом

Суспільство

26 березня у Калуші на вулиці Богдана Хмельницького відбулася виїзна акція «День здоров я» за участю лікарів та спеціалістів Калуського РВ ДУ “Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ”. Саме ця установа і започаткувала такі заходи.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.


До акції долучилася й практичний психолог Калуського міського центру соціальних служб Аліна Абрамець, яка надавала індивідуальні психологічні консультації.


Увесь світ день боротьби з туберкульозом (ТБ) відзначає 24 березня. Цьогорічним гаслом є заклик «Єднаймося задля ліквідації туберкульозу!».


Щороку в Україні реєструється близько 30 000 нових випадків захворювання на туберкульоз. Кожен шостий хворий помирає, хоча сьогодні це захворювання цілком виліковне. В умовах соціально-економічної кризи, яка поглиблюється через військовий конфлікт на Сході країни, де проживало до початку бойових дій 15% хворих на туберкульоз в Україні, прогнозується погіршення епідемічної ситуації щодо цього захворювання в найближчі роки.


Люди з активним туберкульозом можуть інфікувати 10-15 людей щороку, серед яких приблизно у 5% людей захворювання розвинеться протягом перших двох років після зараження.
Ще 5% інфікованих захворіють протягом життя. Без належного лікування 45% хворих на ТБ і практично усі інфіковані ТБ, що є також ВІЛ-позитивними, помруть.


В Україні недовиявляється близько 25% випадків хворих на ТБ. За оцінками ВООЗ, в Україні захворюваність на ТБ складає 94 випадки на 100 тис. населення, проте виявляють лише 70,5 випадків на 100 тис. населення.


Також, Україна входить до п’ятірки країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу (МРТБ), тобто ТБ стійкого до протитуберкульозних препаратів.


Переглядів: 114
banner