У Калуші відбулося засідання колегії районної військової адміністрації

Суспільство
16 березня під керівництвом голови Калуської райдержадміністрації – начальника районної військової адміністрації Жанни Табанець відбулося засідання колегії районної державної адміністрації — районної військової адміністрації. У роботі колегії взяли участь начальники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники установ району.

Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську РВА.


Одне з головних питань, яке розглядалося на колегії, було питання про розміщення та забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб.


Станом на 01.01.2023 в територіальних громадах Калуського району розміщено 12 388 внутрішньо переміщених осіб, із них 12 268 осіб розміщено в приватному секторі, 120 осіб – в місцях компактного проживання. В районі створено 8 колективних центрів для компактного проживання внутрішньо переміщених осіб. В територіальних громадах розгорнуто додатково ще 107 місць для розміщення внутрішньо переміщених осіб.


Внутрішньо переміщеним особам, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, щомісячно надається допомога. Для осіб з інвалідністю та дітей щомісячна допомога становить 3000 гривень, для інших осіб – 2000 гривень.


Підбиваючи підсумки розгляду питання, начальник районної військової адміністрації Жанна Табанець окреслила нові напрямки у роботі з внутрішньо переміщеними особами. Якщо на початку війни у громадах виникали питання як забезпечити усіх речами першої потреби та дахом над головою, то зараз усе частіше чути про інші потреби внутрішньо переміщених людей – житло із власним особистим простором, постійний дохід та зайнятість. Люди адаптуються, планують своє майбутнє там, де прожили вже значну кількість часу, вони хочуть мати відчуття причетності до життя громад.


«Питання розміщення внутрішньо переміщених осіб, забезпечення їхніх прав та свобод, безпечних і належних умов проживання, їхніх потреб і надалі залишається пріоритетним напрямом нашої діяльності. Дуже важливо, щоб у такий непростий час спільно шукати комплексні підходи для розв’язання проблем людей, які отримали прихисток в нашому краї. Тому тільки у тісній співпраці органів місцевого самоврядування, мешканців громад, організацій громадянського суспільства і внутрішньо переміщених осіб, заходи спрямовані на посилення їх соціальної адаптації та інтеграції у громади матимуть добрий результат», – наголосила Жанна Табанець.


Переглядів: 347
banner