У Калуші зростають випадки онкології

Суспільство

Кількість онкологічних захворювань у Калуші збільшується щороку. Якщо у 2016 році на обліку в онколога Калуської міської поліклініки перебував 1561 хворий, то у 2017 році ця кількість зросла до 1679, а у 2018 – до 1779.

Як повідомив головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин, за 8 місяців цього року вже виявлено 107 нових випадків онкології, що становить 197,9 на 100 тисяч населення при обласному показнику 126,6 на 100 тисяч населення. У місті виявляється 61,5% випадків раку серед всіх хворих, виявлених по району.

При цьому медиків непокоїть, що збільшується кількість хворих в четвертій стадії: з 18,2% у 2018-у році до 20,9% у цьому році.

На перше місце за кількістю хворих вийшов рак шкіри – 13 осіб, з яких 100% проліковані й занедбаних форм нема. На другому місці – рак грудної залози – 11 хворих, проліковані 9, занедбаних нема. Третю позиція займає рак легень – 10 хворих, занедбаних 7, пролікувалися лише 54%.

– Загалом показники по онкології залежать від вчасної діагностики, тому обстеженню слід приділяти особливу увагу, — зауважує головний лікар. – При правильному виборі тактики лікування 90% хворих з першою стадією живуть понад 10 років. Щодо раку легень, то для ранньої діагностики пухлинних станів необхідна рентгенографія, а не флюорографія.

За словами Михайла Гаврилишина, поліклініка потребує суттєвого оновлення діагностичного обладнання (томографа, мамографа, рентгенапарата, УЗД апаратів). Мамограф у поліклініці не працює вже понад рік. Він відслужив 10 років, і фірма, яка його обслуговувала, дала висновок, що апарат вже не підлягає відновленню. А щоб придбати новий, необхідно близько 6,5 млн гривень. Без допомоги міського бюджету комунальне підприємство вирішити це питання не може. За власні кошти в цьому році центр зміг оновити лабораторне обладнання. На його придбання витратили 2,3 млн гривень.

Додамо, що через відсутність можливості зробити мамографію у поліклініці, калушанки вимушені їхати на обстеження до Франківська і платити за її проведення по 850 гривень.Переглядів: 162
banner