У Калуській райдержадміністрації відбувся «круглий стіл», присвячений темі протидії торгівлі людьми під час війни

Суспільство

Одним із найтяжчих злочинів у всьому світі є торгівля людьми. Вона є не лише сучасною формою рабства, що порушує права людини, а й тяжкою формою насильства, що спричиняє ризик для її здоров’я. Жодна країна світу не може убезпечити себе від торгівлі людьми, і Україна не є виключенням. Тим більше зараз, в умовах воєнного стану.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуська районна державна адміністрація


Сьогодні, 25 квітня, у Калуській райдержадміністрації відбувся «круглий стіл», присвячений темі протидії торгівлі людьми під час війни. Його учасниками були представники управління соціального захисту населення РДА і територіальних громад та БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

«Торгівля людьми є одним із найважчих злочинів проти людини, тому злагоджена робота органів влади та усіх небайдужих людей повинна бути системною, щоб досягнути позитивного результату у боротьбі з цим ганебним явищем», — підкреслила заступник голови Калуської РДА Ярослава Гасяк.


Як зауважила під час «круглого столу» Ярослава Гасяк, у Калуському районі налагоджена системна робота. Завдяки координації управління соціального захисту проводяться превентивні заходи із попередження торгівлі людьми всіма службами: управлінням соцзахисту, центром зайнятості, службою дітей, відповідальними структурними підрозділами територіальних громад та ін.


Про торгівлю людьми в умовах воєнного стану розповіли працівники БФ «Карітас Івано-Франківськ»: координатор проєкту Оксана Пашківська і кейс-менеджер Вікторія Венько.


Оксана Пашківська розповіла про сутність трудової міграції, її наслідки, форми та етапи торгівлі людьми. Зауважила, що торгівля людьми – це сучасне рабство, здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а також вербування, переміщення, переховування людини з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи загрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.


Цікавою розповіддю, яка супроводжувалась презентаціями та відео, Оксана Пашківська зазначила, що від торгівлі людьми може постраждати будь-хто, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та війни. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування.


На засіданні акцентували увагу і на проблемі виявлення осіб, які постраждали від торгівлі. Адже більшість цих людей воліє краще не згадувати про неприємні історії в їхньому житті. Тому дуже важливо ідентифікувати цих осіб, допомогти їм звернутися до відповідних соціальних служб, де їм нададуть всю необхідну допомогу.
Переглядів: 455
banner