У Калуському ліцеї №3 виготовляють хімічні грілки для українських захисників

Суспільство

Окопні свічки (більше 2 тис.), збір овочів, круп, виготовлення борщів у вакуумній упаковці, сувенірів-оберегів, малюнки, дрон, старлінки, ліки, навіть автівка – це частина тієї масштабної волонтерської роботи, яку здійснює колектив Калуський ліцей N3.


Про це Голос-Інфо дізнається від Андрія Найди


А тепер і хімічні грілки.


Це герметичні пакети із сольовим розчином та спеціальним активатором. Принцип роботи грілки полягає в переході рідини в кристалічну форму, під час якого стабільно виділяється тепло (50-55°C).


Як розповіли педагогині, це було випробування технології. Досвід перейняли у калушанки Галини Гуцал, яка зазначила, що вона не волонтерка, а людина, яка зацікавлена у Перемозі.


Освітяни замовили необхідні хімічні реактиви та дой-паки. Далі розчин підігрівали та розфасовували. І ще 8 годин потрібно для повного остигання. З 2 кг ацетату натрію отримується 5-6 грілок, на виготовлення яких йде година часу.


Якщо покласти її в кишеню чи спальний мішок, вона буде активно віддавати тепло до двох-трьох годин. Використовувати можна більше 20 разів.


Першу партію – 50 хімічних грілок вже відправили нашим захисникам. І поступили нові запити.


Виробництво грілок зініціювала заступниця директора з виховної роботи Лідія Бабій, яка й почала разом з педагогами-організаторами виготовляти багаторазові хімічні грілки для бійців.


“Щира та безмежна вдячність за самовідданість тут, в тилу, та наближення Перемоги!”,  — зазначив міський голова. 


Переглядів: 627
banner