У Калуському районі будуть проводитися тестування населення

Суспільство

Сьогодні, 21 березня, заступник голови Калуської РВА Ярослава Гасяк обговорила з начальником Калуського районного відділу «Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ» Богданом Пеленичкою та представником благодійного фонду «Захід Шанс» Олександром Цюпком важливі соціальні питання.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську РВА.


Йшлося про організацію обстеження безпритульних громадян, в яких немає документів, що посвідчують особу; про обстеження внутрішньо переміщених осіб в місцях їх тимчасового проживання в районі; про обстеження інших осіб, які мають бажання, але не мають можливості.


На нараді зазначалося, що з метою запобігання і профілактики соціально значущих інфекцій, Івано-Франківським обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ спільно з благодійним фондом «Захід Шанс» в рамках меморандуму про співпрацю будуть здійснені спільні виїзди для проведення швидкого анонімного тестування населення, зокрема і серед ВПО на гепатит В, ВІЛ/СНІД, туберкульоз, венеричні захворювання. Також зусиллями працівників ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» і ВСП буде проводитись інформаційно-роз’яснювальна та комунікаційна робота.


За словами Олександра Цюпка, благодійна організація здійснює свою діяльність з профілактики ВІЛ/СНІД, раннього виявлення туберкульозу, проводить тестування на ВІЛ/СНІД, гепатит С, серед людей що вживають наркотики ін’єкційно, СП та ЧСЧ. До організації можна звернутись та отримати будь-яку інформацію стосовно ВІЛ-інфекції та туберкульозу. Крім того, соціальні працівники допомагають отримати ДКП ПРЕП (доконтактна профілактика ВІЛ). Працює мобільна амбулаторія в усіх районних центрах області. З графіком можна ознайомитись на сайті благодійного фонду zahidshans.if.ua.


Зокрема, мобільна амбулаторія працює і в Калуші, щовівторка, з 10.00 до 13.30.


У благодійному фонді працює фаховий лікар-психолог, надає консультації сімейний лікар та юрист. Звернутися за допомогою до благодійного фонду «Захід Шанс» можна за телефоном: 066 915 46 23 або прийти за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Довга, 60.


Переглядів: 357
banner