У Калуському суді встановили факт материнства для отримання спадку

Суспільство

Заявниця направила до Калуського суду заяву про встановлення факту, що має юридичне значення. Під час розгляду справи, суд з’ясував, що жінка з метою оформлення спадщини після смерті матері зверталася до приватного нотаріуса, але їй було відмовлено у видачі свідоцтва на майно померлої з тих підстав, що відсутній доказ родинних відносин.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області.


Жінка стверджувала, що після укладення шлюбу змінила прізвище. Через деякий час, цей шлюб було розірвано, після його розірвання, прізвище змінювати не стала. Оскільки в Україні запроваджено воєнний стан та розірвано дипломатичні відносини з росією, вона не має можливості отримати дублікат свідоцтва про укладення шлюбу, який би підтвердив факт зміни її дівочого прізвища, тим самим не може підтвердити факт родинних відносин з померлою.


Провівши аналіз письмових доказів, які містяться в матеріалах справи, зіставивши пояснення заявниці, викладені в заяві, суд прийшов до висновків, що померла спадкодавця, є матір’ю заявниці.


Встановлення цього факту породжує для заявниці юридичні наслідки, від яких залежать її цивільні права і вона зможе успадкувати майно своєї матері. Враховуючи, що іншої можливості встановити такі факти заявниця немає, суд вважає, що заява підлягає задоволенню в повному обсязі.


Пошук інформації щодо справи можна здійснити на порталі «Судова влада» за № 345/1249/23.


Переглядів: 460
banner