У Католицькому ліцеї відбулася різдвяна вечеря для дітей, позбавлених батьківського піклування

Суспільство

У неділю, 24 грудня, в день Навечір’я Різдва Христового, у стінах Католицького ліцею святого Василія Великого вже втретє відбулася Свята Вечеря для дітей, які позбавлені батьківської опіки.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську Архієпархію УГКЦ


На Святу Вечерю завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків, директор Католицького ліцею св. Василія Великого прот. Маркіян Букатчук, допоміжний економ, керівник відділу будівництва прот. Іван Горнецький, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоровʼя Івано-Франківської Архієпархії прот. Ярослав Рохман, керівниця служби у правах дітей п. Ірина Рохман, а також сестри монахині.


Учасниками цьогорічної різдвяної вечері стали діти, позбавлені батьківського піклування, а також ті, чиї батьки опинилися у складних життєвих обставинах.

Трапеза розпочалася зі вступного слова о. Ярослава Рохмана, який став модератором свята. «Народжується Спаситель, який приносить любов, мир. Він приносить дуже багато добра у світ, і хоче його роздати кожному з нас», –  зазначив священнослужитель.

Опісля відбулася спільна молитва, під час якої Високопреосвященний Владика Володимир поблагословив усіх присутніх у залі.

«Насамперед дякую вам за запрошення. Міському голові хочу подякувати за щорічну допомогу. Дякуємо, що саме у такий спосіб ми можемо зустрітися з тими, хто чекає нашої любові та підтримки. Всі ми стараємося жити однією родиною, підтримуючи одні одних. У Святий Вечір ми завжди чогось очікуємо, святкуємо Різдво Христове, а також заносимо молитви й прохання до Всемилостивого Бога», – звернувся до всіх присутніх Митрополит Володимир.

«Сьогодні в Україні від найменшого до найстаршого ми просимо нашого Спасителя – новонародженого Ісусика, щоб дарував справедливий мир на наших землях. Зараз це найважливіше, що можемо просити у Господа», – додав Архієрей.

Також Митрополит Володимир закликав, щоб при наших зустрічах з ближніми, ми більше любили одні одних, адже всі ми є дітьми нашого Спасителя Ісуса Христа. «Ми знаємо, куди йдемо. Ми знаємо, що Боже благословення є з нами, тому нехай кожного з вас Всемогучий Господь благословить! Будьте добрими й щасливими!» – мовив Владика.

Відтак до учасників трапези звернувся п. Руслан Марцінків:

«Бажаю всім нам наступного року миру і перемоги! Дякую усім тим, завдяки кому цей захід відбувся, адже всі ці діти є наші. Цей Святий Вечір став вже доброю традицією, бо не один рік ми тут збираємося. Дякую всім людям, які беруть дітей у будинки сімейного типу, зберігаючи сім’ю».

У часі трапези з привітальним словом до присутніх також звернувся о. Маркіян Букатчук — директор Католицького ліцею святого Василія Великого:

«Момент Різдва — це мить дивовижного обміну, коли Бог опускається, щоби людина піднялася. І це не є теоретичне, адже на цьому шляху Бог і людина зустрічаються у ближньому, у тих людях, які є поруч з нами. Дуже приємно, що вже третій рік поспіль ми маємо можливість розділити цю Святу Вечерю спільно у Католицькому ліцеї. Ми будемо все робити, щоб наш ліцей став домівкою для наших дітей».

Також у часі свята до присутніх зверталися батьки, які взяли кількох дітей під свою опіку.


Варто зазначити, що для усіх дітей приготували справжню різдвяну вечерю із 12 страв. Упродовж святкової трапези прославляли Ісуса Христа колядками, які для них виконували учасники вокальної студії «Солоспів», учасники вокального ансамблю «Дзвіночки» Івано-Франківської дитячої музичної школи №1 ім. Миколи Лисенка, учасники міського центру дитячої та юнацької творчості Івано-Франківської міської ради.


Крім того, самі діти, для яких приготували різдвяну вечерю, співали радісні колядки для новонародженого Ісуса.Переглядів: 249
banner