У Коломиї страйкують через закриття районної бібліотеки

Суспільство

Жителі Коломиї вийшли на страйк через закриття районної бібліотеки. Свої вимоги звільнені працівники, читачі та письменники висловили представникам місцевої влади.


Суспільне Карпати дізнавалося, чому вже три місяці бібліотека зачинена, а працівники не отримують заробітної плати.

“Руки геть від бібліотеки” – з таким написом на плакаті та обіцянками розпочати голодування під стіни Коломийської районної ради вийшли бібліотекарі, яких звільнили три місяці тому. Центральну районну книгарню у грудні ліквідувала місцева райдержадміністрація, а міська рада досі не взяла на свій баланс.

“Мені надзвичайно подобалася моя професія. Це те, що дійсно до душі. І коли ти вже розумієш, що в тебе може бути якесь майбутнє, і ти робиш те, що тобі подобається, а в одну мить тебе, молоду людину – мені 25 років – просто звільняють без жодних причин незаконно. Це просто зникає бажання працювати в Україні”, – розповідає завідувачка відділу обслуговування бібліотеки Анна Біленчук.

Підтримати бібліотекарів прийшов і місцевий поет, краєзнавець Микола Гаєвий.

“Тут, мабуть, не було такого дня, щоб не відбувалися культурні заходи, презентації, вшанування лауреатів і кращих читачів, мистецькі виставки, – говорить Микола Гаєвий. – Особисто я проводив тут дві мистецькі виставки. І зараз ми не маємо де пропагувати свої твори, роздавати свої книжки”.

За словами ексдиректорки бібліотеки Наталки Тарновецької, проблема виникла через саме приміщення, площа якого – понад 700 метрів квадратних.

“На сесії 28-го грудня вирішили, що передають тільки частину приміщення місту, а другу частину залишають за районною адміністрацією. Пізніше РДА відмовилася від претензій на частину приміщення, – каже Наталка Тарновецька. – І що обурило, власне, нас – це те, що районна рада з 26-го січня по сьогоднішній день не змогла скликати комісію з питань будівель для того, щоб передати її місту. Місто погоджується працевлаштувати всіх вісьмох працівників бібліотеки тільки за умови передачі усього комплексу приміщення”.

Коломийська районна бібліотека розташована у центральній частині міста на вулиці Театральна. Триповерхова будівля книгарні існує за цією адресою понад 40 років. Книжковим фондом закладу користуються більше трьох тисяч жителів району.

“Ми були переможцем поповнення фондів від Українського інституту книги. Із 16-ти тисяч бібліотек таких тільки 606, і ми – в їхньому числі, виграли, – розповідає колишня бібліотекарка читального залу Оксана Томич-Геник. – Першу партію ми вже отримали. Оскільки ми не працюємо, зараз ці книги фактично знаходяться в неопалювальному приміщенні. І, самі розумієте, нам просто кров’ю серце обливається від того, що вони от так стоять”.

Заступник голови Коломийської районної ради Назар Буджак каже, що в будівлі, про яку йдеться, розташовані два підрозділи: бібліотека і відділ культури Коломийської РДА. За його словами, саме тому і виникли складнощі з передачею документів.

“На момент, коли ми на сесії міської ради приймали рішення про передачу бібліотеки і майна, там була інша структура, – розповідає Назар Буджак. – Ми не могли передати все майно. Ми передали тільки ті 300 метрів квадратних, у яких розташовувалася бібліотека, на що місто дало нам відповідь, що вони не приймають, їм потрібен цілий майновий комплекс”.

Журналісти Суспільного звернулися за коментарем до міської ради, однак представник пресслужби сказав, що його керівництво – у відрядженні.

За словами виконавчого директора регіонального відділення “Асоціації міст України” Юрія Стефанчука, відповідно до законодавства, новостворені районні ради до кінця червня мають передати майно, яке є на території громади.

“Зважаючи на те, що частково районна рада хоче передати це майно, і ми розуміємо, що до першого липня це буде зроблено. Фактично в підпорядкуванні територіальної громади буде цілісний майновий комплекс”, – сказав Юрій Стефанчук.

Розглянути питання щодо закриття бібліотеки депутати районної ради планують одразу після виходу області з червоної карантинної зони. У разі невиконання цієї обіцянки, бібліотекарі кажуть, що розпочнуть голодування у приміщенні райради.

Нагадаємо, із початку року Коломийська центральна районна бібліотека не працює. Причина в тому, що представники місцевої влади не можуть вирішити, що робити з приміщенням, у якому знаходиться установа.Переглядів: 232
banner