У Коломиї в одному з джерел вміст нітратів перевищує гігієнічні нормативи

Суспільство

Коломийський районний центр контролю та профілактики хвороб провів лабораторні дослідження довкілля на предмет циркуляції збудників кишкових інфекцій, холери, поліовірусів та інших.


Про це повідомляє Коломийський центр  контролю та профілактики хвороб.

Станом на 2 липня досліджено 26 проб води із відкритих водоймищ ( річка Прут та два озера – місця масового відпочинку ), бактерій групи кишкової палички та холери не виявлено. Досліджувались також стічні води (4 проби) на вміст ентеро-поліовірусів у стаціонарних точках ( Коломийська інфекційна лікарня та очисні споруди с.Корнич) – збудника не виявлено.


У питній воді джерела «Кляштор» вміст нітратів перевищують гігієнічні нормативи, воду мешканцям міста рекомендовано не вживати до природного самоочищення та позитивних лабораторних досліджень.


З метою виявлення циркуляції збудників природно-осередкових інфекцій (туляремія, лептоспіроз, хвороба Лайма) досліджено 140 іксодових кліщів з сіл Залуч та Княждвір, позитивних знахідок не виявлено.


Вживання води з перевищенням у ній норми вмісту нітратів (понад 50 мг/дм3) становить небезпеку для здоров‘я людини й викликає захворювання водно-нітратною метгемоглобінемією. Згадана хвороба (її ще називають – токсичний ціаноз), як правило, діагностується в дітей раннього віку при штучному вигодовуванні, коли суміш готують на криничній воді з перевищеними нормами нітратів і нітритів.Переглядів: 170
banner