У Коломиї відбулася зустріч місцевих медійників із журналістами-переселенцями

Суспільство

За сприяння Івано-Франківського центру журналістської солідарності, за участі Коломийської організації НСЖУ в Музеї історії міста Коломиї відбулася зустріч місцевих медійників із журналістами-переселенцями.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на допис Вікторії Плахти.


Координаторка Центру, секретар Національної спілки журналістів України, відповідальний секретар обласного журналістського осередку Вікторія Плахта привітала колег, розповіла про роботу Центру журналістської солідарності. Там є відповідна комп’ютерна техніка, забезпечено доступ до Інтернету і телефонного зв’язку, мають генератор і старлінк.


В офісі Центру вимушено переселені колеги-журналісти, і місцеві також, мають можливість працювати, проводити зустрічі, онлайн-ефіри. Тут можна також отримати необхідну допомогу: організаційну, технічну, юридичну, психологічну, захисне екіпірування, аптечки першої медичної допомоги, у екстрених випадках – оформлять документи на одноразову матеріальну допомогу.


Очільниця Коломийського осередку НСЖУ Валентина Близнюк, головна редакторка газети «Вільний голос», познайомила всіх із колегами-переселенцями. Директор і головний редактор інтернет-видання «Краматорськ Пост» Дмитро Лук’яненко разом із журналістами Олексієм Ладикою і Максимом Ходушком з початку квітня проживають на Коломийщині. Іван Бірчак, журналіст і просвітянин з Бахмута, редактор газет «Бахмут», «Наше слово», нині теж у Коломиї. Тетяна Бєлявцева з Харківщини, журналістка газети «Вісті Зміївщини», знайшла у Коломиї добрих друзів, роботу, самореалізацію. Олена Возна із Миколаєва після досвіду в програмі «Один за всіх» на телеканалі «СТБ» працює у Коломийській райдержадміністрації.Історії про колег – у газеті «Вільний голос», кожний випуск якої як окреме життя. Незламна сила героїв публікацій допомагає утримати друковане видання у непростий воєнний час. А ще – НСЖУ. Завдяки творчим проєктам «Журналісти важливі» і «Ми з України» газета вижила і з впевненістю дивиться у майбутнє.


“Я дуже вдячна всім, хто допоміг і допомагає нам, – зазначила Тетяна Бєлявцева. – Тут такі привітні люди, дружні журналісти, завжди готові підкласти плече. Я справді відчула підтримку Всесвіту”.
Відколи Тетяна приїхала в Коломию, не мала змоги продовжувати професійну діяльність, як журналістка. Попри це наша колега почала допомагати, як психолог, оскільки має досвід у цій сфері. Психологічна допомога – це те, що зараз необхідне кожному.
«Я в Коломиї волонтерю як психолог та маю групу переселенців для консультацій. Мені є за що сказати «дякую», тому таким чином я дякую громаді, яка мене прийняла», – каже Тетяна.

В атмосфері творчості й любові до рідної землі особливо теплим було спілкування між колегами-журналістами. Ділилися власними історіями виїзду з рідних міст, хвилюваннями за рідних, які там залишились. Якраз того дня кілька разів рашисти обстрілювали Краматорськ – ми співпереживали разом із краматорськими друзями, висловлювали спільну впевненість у перемозі. Бахмут, Миколаїв, Харків, Краматорськ, Київ – наші серця б’ються в унісон, ми віримо ЗСУ і разом працюємо для Перемоги.
Вікторія Плахта подарувала журналістам-переселенцям приємні презенти від Центру журналістської солідарності, наголосила на тому, що тільки разом ми – сила. Адже навіть в умовах воєнного стану наші медійники достойно обороняють Україну на інформаційному фронті.


Переглядів: 366
banner