У Коломию повернулись бійці гірсько-штурмової бригади (ФОТО)

Суспільство
Сьогодні бійці 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади повернулися після восьмимісячної ротації із зони ООС на місце постійної дислокації до Коломиї, пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОДА.


Урочисто зустріли героїв голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів, командир 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Василь Зубанич рідні та друзі захисників.

Керівник області привітав бійців із прибуттям додому та подякував їм за захист територіальної цілісності держави, мирне небо та можливість працювати на благо України.

«10-а окрема гірсько-штурмова бригада має славні традиції честі, гідності й вірного служіння українському народові. Одразу після створення бійці бригади потрапили у гирло війни та продемонстрували зразкові військові навички, виконуючи найскладніші бойові завдання на підходах до Мар’їнки та Красногорівки, що на Донеччині, багатьох населених пунктів Луганщини. Завдяки вашій злагодженості вдалося повернути під контроль України Нову Олександрівку та Катеринівку, – звернувся до бійців Віталій Федорів. – Ваші дії у зоні проведення Операції об’єднаних сил зміцнюють віру громадян у силу держави та армії».

Віталій Федорів окремо подякував  командиру 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Василю Зубаничу, який  сформував бригаду, і у запеклих боях здобував звання «батька» для своїх бійців.

Своєю чергою, Василь Зубанич побажав солдатам перемоги і висловив вдячність за громадянську позицію, проявлену у зоні ООС.

Під час урочистостей бійців нагородили орденами, почесними відзнаками, нагрудними знаками та подяками.

Зі смутком сьогодні згадали й полеглих бійців бригади. Упродовж останньої ротації троє бійців не повернулись додому – Олександр Маланчук, Микола Сорочук та Олексій Капустян. Загалом віддали своє життя за Україну 32 військовослужбовці коломийської «десятки».

Після урочистостей бійці пройшлися центральними вулицями міста у супроводі техніки, яка допомагає їм боронити східні рубежі держави.

Також сьогодні з нагоди повернення додому у центрі Коломиїї відкрили пам’ятник «Щит України» на честь 10-ої бригади. За словами Василя Зубанича, ідея спорудження монументу належить військовослужбовцям бригади.Переглядів: 179
banner