У Комітеті з питань соцполітики та захисту прав ветеранів обговорили розвиток ветеранського бізнесу

Суспільство

На виконання плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Розвиток ветеранського бізнесу».

Про це повідомляє Верховна Рада України.

Сприяння економічній діяльності ветеранів в Україні створює можливості розвитку країни активною частиною населення держави та сприяє екологічному поверненню захисників та захисниць України до мирного життя після завершення війни. Варто зазначити, що ще в 2020 році Президент України Володимир Зеленський визначив пріоритети влади, які передбачають створення робочих місць для ветеранів війни та підтримку розвитку бізнесу, заснованого ветеранами. «Ми, як народні обранці, підтримуючи Президента України Володимира Зеленського, зважаючи на потерпілу економіку України, яка виникла в наслідок військового вторгнення російської федерації, повинні все зробити для того щоб ветеранське підприємництво було окремо визначене в законодавстві і всіляко сприяти розвитку його ініціатив, можливості на гідний розвиток та підтримку держави», – зазначив головуючий на круглому столі голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Комітету Анатолій Остапенко.

За словами народного депутата України на сьогодні понад 2 000 українських ветеранів зареєстрували економічну діяльність та займаються виробництвом товарів та виробів промислового, непромислового та аграрного сектору, а також надають послуги за різноманітними напрямками економічної діяльності.

За даними Міністерства у справах ветеранів України, в Україні лідерами щодо реалізації підприємницьких ініціатив серед ветеранської спільноти є Рівненська область, на яку припадає 30% від загальної кількості таких ініціатив, Вінницька область – 13%; Дніпро – 11%; Івано-Франківська область – 5% та місто Київ – 4%.

Сьогодні через широкомасштабне вторгнення російської федерації на територію України кількість ветеранів збільшується, до них додаються підприємці, які встали на захист країни, які раніше не мали статусу учасника бойових дій.

Під час засідання «круглого столу» перший заступник Міністерства у справах ветеранів України Олександр Порхун зауважив, що процес активного сприяння держави в розвитку ініціатив та можливостей ветеранської спільноти потребує чіткого юридичного визначення поняття «ветеранське підприємництво». А голова ГО «Громадський рух учасників АТО та громадян з тимчасово окупованої території «Нова нація» відзначив важливість дати законодавче визначення поняттю «ветеран».

На сьогодні, за словами Анатолія Остапенка, здійснюється доопрацювання тексту законопроекту про внесення змін до деяких законів України, спрямованих на забезпечення додаткових гарантій соціального захисту ветеранів війни, реєстр. №6350, розробленого Міністерством у справах ветеранів.

Законопроектом пропонується внесення змін до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про зайнятість населення», «Про соціальні послуги» в частині посилення соціальної захищеності ветеранів війни та членів їх сімей на державному і місцевому рівнях, зокрема шляхом:

– встановлення права, на отримання послуг із психологічної реабілітації та освітніх послуг у межах здобуття освіти дорослих;

– розроблення державних, регіональних (обласних, районних) та місцевих (міських, сільських, селищних) програм соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, спрямованих на реалізацію стратегії розвитку соціального і правового захисту, надання пільг та гарантій відповідній категорії осіб;

– розширення кола осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Учасники заходу запропонували в процесі подальшого доопрацювання законопроекту доповнити його поняттям «ветеран» та чітко виокремити в законодавчому полі визначення-«ветеранське підприємництво».

Джерело



Переглядів: 422
banner