У лісах Прикарпаття збирають лісове насіння
У державних лісогосподарських підприємствах Прикарпаття триває заготівля насіння дерев основних лісоутворюючих культур.
Пише Голос-Інфо з посиланням Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Збір насіння певних деревних порід має свої особливості. До прикладу, насіння бука, дуба, горіха збирають після його опадання. Спершу опадає порожнє та пошкоджене насіння, пізніше – здорове та високоякісне. Щоб відділити неякісне насіння від здорового, його занурюють у воду – неповноцінне насіння спливає на поверхню.
Протягом року лісівники Франківщини повинні заготовити майже 6 тонн лісового насіння. До прикладу, в Коломийському лісгоспі триває заготівля насіння бука лісового та дуба звичайного. Оскільки процес збирання насіння – клопітка праця та вимагає великих затрат часу, то до цього процесу радо долучаються юні природолюби. Учні Сопівського шкільного лісництва вже зібрали понад 7 кг букових горішків.
Зібране якісне насіння є запорукою високоякісного посадкового матеріалу, тому вимагає особливого догляду. Букове насіння залишать на довготермінове зберігання в приміщеннях з регульованим температурним режимом для поновлення запасів у неврожайні роки.
Переглядів: 486


