У мережі з’явились світлини громадського транспорту Галичини початку 20 століття (ФОТО)

Суспільство

100 років тому на залізницях курсували отакі залізничні автобусні експреси.

«Відстань в 195 км від Львова до Коломиї Люкс-торпеда долала за 2 години і 10 хвилин. Сучасний поїзд «Москва-Софія» проходить цю ж відстань за 3 години 25 хвилин, причому робить на одну зупинку менше. А пасажирський «Львів-Чернівці» витрачає на ці ж 195 км 6 годин і 52 хвилини.

Така конструкція дозволяла уникати тривалого маневрування на вузлових станціях, коли автобус повинен був рухатися в протилежну сторону. Не треба було відчіплювати і переганяти локомотив. Кабіни в обох кінцях вагона з’єднувалися світловою та звуковою сигналізацією.

Перші «торпеди» поєднували Краків з модним курортом європейського рівня Закопане. У 1936 році поїзд проїхав цю відстань (150 кілометрів) за 2 години і 18 хвилин — рекорд, не побитий і досі! Пізніше були відкриті рейси «Краків-Варшава», «Варшава-Катовіце», «Варшава-Лодзь», «Львів-Закопане» та інші. На Галичині станом на літо 1939 «торпеди» обслуговували маршрути «Львів-Стрий-Дрогобич-Борислав», «Львів-Галич-Станіслав-Коломия», «Львів-Красне-Золочів-Тернопіль» і «Тернопіль-Чортків-Заліщики».

Джерело: Facebook, Ігор Зінкевич, депутат Львівської міськради.

100 років тому на залізницях курсували отакі залізничні автобусні експреси «Відстань в 195 км від Львова до Коломиї…

Опубліковано Коломия – моє місто Пʼятниця, 22 листопада 2019 р.Переглядів: 150