У міській дитячій лікарні відкрили оновлене та вдосконалене відділення реабілітації

Суспільство

Це стало можливим завдяки міжнародному проєкту «Альтера». Дякуємо нашим міжнародним партнерам за допомогу. Ми цінуємо вашу підтримку


Пише Голос-Інфо з посиланням на Руслана Марцінківа


Результати міжнародного проєкту «Альтера» у межах транскордонної операційної програми «Румунія-Україна 2014-2020» представили в Івано-Франківську. Зокрема за кошти Євросоюзу, завдяки «Альтері» вдалося зробити ремонт, укомплектувати та обладнати відділення реабілітації у Міській дитячій клінічній лікарні. Сьогодні медичний заклад показав представникам програм та журналістам, що саме змогли зробити у нових приміщеннях завдяки коштам ЄС. У великій залі для реабілітації уже займаються дітки, які мають проблеми із опорно-руховим апаратом або порушеннями нервової системи.


«Наш зал обладнаний системами вертикалізації, називається вона павук. Забезпечена для розробки різних суглобів, для створення ефекту невагомості. Це переважно для діток з ДЦП. Також в нас є різний інвентар для діток зі сколіозом чи сколіотичною поставою. Ми маємо змогу займатися з певними обладнаннями», – розповідає лікар фізичної та реабілітаційної медицини Міської дитячої клінічної лікарні Іван Валага


Велика зала для фізичних занять, відремонтовані хол та кабінети у відділенні. У межах проєкту «Альтера» вдалося повністю оновити приміщення. Також планують докупити необхідне обладнання, адже з коштів, які виділив ЄС на цей проєкт, залишилося понад півмільйона гривень.


«Частина нашого проекту вартує 11 мільйонів гривень. За ці гроші проведено ремонтні роботи в окремих кабінетах та холах, де кабінеті ці розміщені. І частину коштів витрачено на придбання обладнання. За зекономлені кошти, близько 700 тисяч гривень докуповуємо ще додаткове обладнання. Ви, можливо, чули, це апарат штучної вентиляції легень, якщо би такі діти потребували, перебуваючи на лікуванні, не тільки на реабілітації. Також обладнання для розробки руки, так звана рукавичка, стельовий підйомник для тих діток, які мають проблеми із опорно-руховим апаратом», – каже директорка Міської дитячої клінічної лікарні Ольга Бойчук.


У відділенні реабілітації та оновлення зможуть лікуватися маленькі пацієнти із важкими порушеннями нервової системи і опорно-рухового апарату, а це дітки із ДЦП, розладом аутичного спектра, синдромом Дауна, а також зі сколіотичною поставою та сколіозом.  За словами медиків, тут є великий комплекс лікувальних і діагностичних втручань, які безумовно покращують стан дитини. А це неабиякий крок у розвитку медицини в громаді, запевняє очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків.


«Дуже важливо, що для дітей з інвалідністю зробили такі умови для реабілітації і багато що вдалось зробити не за кошти місцевого бюджету, а повністю проект профінансований 100% за кошти Європейського Союзу і програми «Україна-Румунія». Насамперед для нас великий позитив, тому що ми давно прагнули мати сучасне обладнання, сучасні ремонти. А колектив тут є дуже добрий, тому наша дитяча лікарня, як інші медичні заклади, змінюється. І дуже добре, що за останні роки ми підтягнули міжнародну співпрацю і багато саме європейських проєктів фінансується для міста Івано-Франківська», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 


Натомість представник Румунії Цезар Ґрозаву запевнив, «Альтера» – це унікальний проєкт і дуже добре, що реалізовується спільно у Івано-Франківську і в румунському місті Марамуреш.


«Цей проект є унікальним у межах того, що він торкається саме тих проблем, які торкаються дуже специфічних медичних послуг. У нас є в рамках ЄС декілька проєктів, але вони є дотичними. Воно торкалося закупівлі автомобільного забезпечення медичного, але саме такий проект є унікальний. Цей проект розгортається в рамках спільної програми між повітом Бая-Маре і Івано-Франківськом», – каже виконавчий директор міжнародної програми  «Румунія-Україна» Цезар Ґрозаву.


До слова, наразі завершується попередня проектна програма «Румунія-Україна». Зовсім скоро планують оголосити нову програму до 2027-го року, в якій передбачено різноманітні проєкти, у тому числі й медичного напрямку.  Зокрема румунська сторона очікує на пропозиції від громади щодо реалізації проектів реабілітації поранених військових у російсько-українській війні.


Стежте за нами в соціальних мережахЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.Переглядів: 232
banner