У Надвірній вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС (ФОТО)

Суспільство

Тридцять три роки тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в світовій історії техногенна катастрофа, яка до сьогодні є незагойною раною для всього людства.

Страшна ядерна аварія забрала життя і здоров’я тисяч українців, спричинила тяжкі екологічні наслідки. Сім місяців 1986 року, протягом яких героїчними зусиллями та самовідданою мужньою працею сотень тисяч простих людей, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, вдалось приборкати вогнище радіації. В знак подяки за їх героїзм заснована дата 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня офіційно було повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Вчора в Надвірнянській РДА відбулось засідання «круглого столу» з нагоди вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Участь у заході взяли голова районної ради Іван Гурмак, заступник голови РДА Ярослав Гундяк, заступник міського голови Василь Василенко, голова районної організації «Союз Чорнобиль України» Роман Бенюк, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, керівництво та представники управління соцзахисту, Надвірнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду та КП “Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги”.

На початку зустрічі керівники міста та району висловили щирі слова подяки учасникам ліквідації аварії на АЕС за проявлену мужність і самопожертву. Голова районної ради Іван Гурмак вручив подяки ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Під час засідання «круглого столу» учасники обговорили низку важливих питань. Зокрема,  щодо покращення соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пенсійного, медичного забезпечення, пільгового проїзду в автотранспорті тощо. Переглядів: 183
banner